ВАКС закрив частину обвинувачення у справі полігону «Широкий лан»

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і частково задовольнив клопотання адвокатів про закриття кримінального провадження.

Вищий антикорупційний суд закрив частину обвинувачення у кримінальному провадженні про розтрату понад 37 млн грн під час облаштування військового полігону «Широкий лан» через закінчення строків давності.

Таке рішення 8 липня ухвалила колегія суддів ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Адвокати обвинувачених колишнього начальника Головного квартирно-експлуатаційного управління Збройних сил України Олега Галушка, начальника управління ГКЕУ ЗСУ Сергія Чагарного, ексначальника відділу ГКЕУ ЗСУ Віктора Антонущука, бенефіціара приватної компанії «РІСТ» Романа Баликіна та ексдиректора цієї фірми Костянтина Чепусова просили закрити провадження або повернути обвинувальний акт прокурору.

Прокурор САП не заперечував проти звільнення від кримінальної відповідальності обвинувачених за обвинуваченням у службовому підробленні, оскільки вже закінчилися строки давності. Тож ВАКС звільнив від відповідальності обвинувачених за службове підроблення, але продовжить розглядати справу за обвинуваченням у розтраті коштів.

Нагадаємо, в ході досудового розслідування встановлено, що у 2017-2018 роках начальник Головного квартирно-експлуатаційного управління Збройних сил України (далі Головного КЕУ ЗСУ), начальник Управління будівництва, реконструкції та капітального ремонту військових об’єктів Головного КЕУ ЗСУ та начальник відділу технічного нагляду за будівництвом Головного КЕУ ЗСУ у змові з директором та бенефіціарним власником приватного товариства, організували прийом робіт та послуг з облаштування польового табору «Широкий лан» у с. Улянівка Миколаївської області.

Попри те, що роботи з облаштування польового табору фактично не були виконані, посадовці ЗСУ все ж «посприяли» в перерахуванні на рахунки компанії коштів.

Як наслідок, державі було завдано збитків на суму понад 37 млн гривень, що підтверджується висновком Державної аудиторської служби та проведеними у справі експертизами.

Дії колишніх службовців Збройних сил України та представників приватного товариства кваліфіковані за ознаками злочинів, передбачених ч.5 ст. 191, ч.1 ст. 366 Кримінального кодексу України.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у VIBER

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал