Енергетики спрогнозували, скільки ще триватимуть відключення світла

Читать на русском
Українці, ймовірно, житимуть в умовах відключення світла як мінімум до кінця березня 2023 року.

Українці, ймовірно, житимуть в умовах відключення світла як мінімум до кінця березня 2023 року.

Про це повідомив CEO Yasno Сергій Коваленко у Facebook.

За його словами, сьогодні в Україні знову було застосовано і планові, і аварійні відключення світла. Таким чином електропостачання припинили більш ніж 953 тисячам клієнтів.

Опалювальний сезон: з якими проблемами зіткнулися українські містаЯкі в українських містах виникли проблеми під час опалювального сезону 2022/2023 – на інфографіці.

«Енергетики, попри погану погоду, зараз максимально намагаються завершити відновлення до ще більших холодів. І хоча зараз відключень поменшало, я хочу, щоб усі розуміли: швидше за все, жити в режимі відключень українцям доведеться як мінімум до кінця березня», - зазначив Коваленко.

Він також наголосив, що існує три головні сценарії розвитку подій у питанні відключення електроенергії. Перший сценарій - базовий - передбачає, що якщо нових атак на енергомережу не буде, то відключення будуть застосовувати скрізь, але вони стануть менш тривалими, оскільки дефіцит потужності може бути розподілений по всій країні.

За словами Коваленка, другий сценарій – позитивний.

«Нових атак не відбувається, повертається попередній рівень генерації. Тоді ми, цілком ймовірно, матимемо достатньо електроенергії, тому зможемо відмовитися від відключень взагалі», - деталізував виконавчий директор Yasno.

Він додав, що негативний сценарій буде в тому випадку, якщо мережа буде сильно пошкоджена через атаки. Тоді застосовуватимуть не лише погодинні відключення, а й екстрені, при яких світла може бути не досить тривалий час.

«Мені здається, слід бути готовими до різних варіантів, навіть до найгірших. Запасіться теплим одягом, ковдрами, продумайте варіанти, які допоможуть вам перечекати довге відключення», - резюмував Коваленко.

Водночас, в ОПУ запевнили, що виїжджати з України через ситуацію в енергетиці не потрібно.

Зазначимо, за прогнозом ВООЗ, мільйони українців, ймовірно, можуть залишити свої будинки після настання холодів.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: