НАБУ повідомило про підозру ексдиректорці департаменту Міноборони

Читать на русском

Антикорупційні органи правопорядку викрили схему з розкрадання понад 18 млн грн при будівництві житла для оборонного відомства.

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про підозру колишній директорці департаменту капітального будівництва Міністерства оборони в розкраданні 18,66 млн грн на будівництві житла для Міноборони.

Про це повідомили прес-служби органів.

Органи не вказуються прізвище підозрюваної, проте, за інформацією «Слово і діло» з власних джерел, ідеться про Ларису Храмченко. Воно обіймала цю посаду з січня 2013 по 12 лютого 2015 року, але вже 24 лютого повернулася на посаду в статусі тимчасової виконувачки обов'язки керівника департаменту. Храмченко припинила очолювати департамент 19 червня 2015 року.

«31 жовтня 2022 року НАБУ та САП повідомили про підозру колишній очільниці департаменту капітального будівництва Міністерства оборони України у розтраті понад 18,66 млн грн, виділених на купівлю житла для військових. Про підозру також повідомили і її спільнику — директору компанії-забудовниці. Дії обох осіб кваліфікували за ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 Кримінального кодексу України», – інформує НАБУ.

Слідство встановило, що тимчасово виконувачка обов'язків директора департаменту капітального будівництва МОУ Храмченко разом зі спільником створили умови для перерахування навесні 2015 року понад 18,66 млн грн компанії-забудовниці за нібито готові для вселення військовослужбовців та їхніх родин 96 квартир у будинку в Києво-Святошинському районі Київської області (передмістя Києва). Насправді ж будинок та оселі в ньому на той момент, як з'ясували детективи НАБУ, були недобудовані, не мали внутрішнього оздоблення, не мали всіх підведених комунікацій, що робило їх непридатними для життя. Натомість підозрювана фактично підробила необхідні для перерахунку коштів документи, внесши недостовірні відомості про стан готовності житла.

Ініціатором схеми НАБУ і САП вважають посадовця МОУ, директора компанії-забудовниці – її співучасником. Зокрема, він подав до Державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області декларацію про готовність об’єкта до експлуатації, хоча будівництво на той момент не було завершено. Це сприяло вчиненню злочину.

Цю справу з 2016 року розслідувала Головна військова прокуратура, яка закрила справу в 2017 році, попри наявність економічної експертизи. Влітку 2020 року до НАБУ звернулося Міноборони і детективи реанімували справу.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру колишньому голові Держприкордонслужби. Раніше суд заочно заарештував народного депутата Андрія Деркача, підозрюваного в держзраді і незаконному збагаченні.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: