Єврокомісія виділила ще 100 млн євро на підтримку українських біженців

Читать на русском
Єврокомісія надасть ще 100 млн євро для семи країн-членів, які найбільше приймають біженців з України.

Єврокомісія надасть ще 100 млн євро для семи країн-членів, які найбільше приймають біженців з України.

Про це повідомляє офіційний сайт ЄК у понеділок, 31 жовтня.

«Єврокомісія виділила ще 100 мільйонів євро для семи країн-членів, які приймають у себе велику кількість біженців. Це рішення ухвалене після глобальної благодійної акції Stand Up For Ukraine від 9 квітня, під час якої Єврокомісія взяла зобов'язання виділити до €400 мільйонів на підтримку біженців з України», - йдеться у повідомленні.

Біженці у Польщі мають платити податки з українських доходів – деталіДоходи біженців від українських роботодавців мають оподатковуватись в Польщі, якщо українець перебуває в країні понад 183 дні.

Перший транш у розмірі €248 мільйонів було виділено у травні для п'яти країн: Польщі, Румунії, Угорщини, Словаччини та Чехії.

Другий транш із фондів ЄС, призначених для внутрішніх справ, спрямовується на підтримку Польщі, Словаччини, Чехії, Болгарії, Естонії, Латвії та Литви.

Країни можуть скористатися цими ресурсами, аби продовжувати надавати допомогу біженцям з України. Йдеться, зокрема, про забезпечення продовольством, доступ до транспорту та надання тимчасового притулку.

Ці кошти мають також підвищити здатність країн-членів інтегрувати в соціальне життя українських громадян, включаючи найуразливіші категорії, зокрема дітей без супроводу.

За інформацією ЄК, решту €52 млн із загальної суми в €400 млн благодійного внеску Європейської комісії буде виділено незабаром на розвиток проєктів щодо підтримки українських біженців, включаючи надання їм тимчасових приміщень, якісної психологічної допомоги, тощо.

Раніше Верещук попросила українських біженців не повертатись до весни.

ЗМІ повідомляли про те, що ЄС готується до напливу біженців з України на тлі ударів росії по енергосистемі.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: