Росія внаслідок масованих ракетних обстрілів пошкодила об'єкти енергетичної інфраструктури в 11 областях України та Києві. Практично по всій країні спостерігаються перебої з електропостачанням, а у столиці, Київській, Чернігівській, Черкаській та Житомирській областях запроваджено графік аварійних відключень. У Кабміні обіцяють усунути усі пошкодження сьогодні-завтра, але, на жаль, немає гарантій, що така ситуація не повториться. Тому «Слово і діло» розповідає, як підготуватись до аварійних відключень світла.
Насамперед, українців просять у пікові години споживання (з 17 до 22) обмежити використання електроенергії. Це допоможе енергосистемі та зменшить потребу в аварійних відключеннях. Найбільш енерговитратними є такі прилади:
електрообігрівачі;
бойлери;
кухонна електроплита;
мікрохвильова піч;
пральна машина;
електрична духова шафа;
електрочайник (кавоварка);
праска;
посудомийна машина;
кондиціонер;
зарядні пристрої;
пилосос;
комп'ютер;
ТБ.
Щоб підготуватися до можливих аварійних відключень рекомендовано підготувати ліхтарики із запасними батареями для кожного члена сім'ї. Необхідно підготувати запас води та їжі, яка не псується, а також підготувати електроприлади та електроніку відповідно до інструкцій.
Якщо є потреба, можна придбати електрогенератор і запас палива. Також при необхідності потрібно обговорити зі своїм лікарем план дій на випадок відключення електрики та подбати про альтернативний спосіб охолодження ліків та харчування медичних приладів.
Коли електрику все ж таки відключили, слід тримати холодильник і морозилку закритими і відключити від розеток електроприлади.
При використанні пристроїв для обігріву або генераторів потрібно контролювати їх стан, можна використовувати електрогенератор тільки поза приміщенням.
За потреби можна піти у громадське місце, де є електроенергія, а самим намагатися відновити енергопостачання категорично не можна. Крім того, рекомендують використовувати продукти, які не потребують охолодження, а те, що зіпсувалося (продукти чи ліки) – утилізувати.
Раніше «Слово і діло» писало, як підготуватися до зими 2022-2023 років та пережити найважчий опалювальний сезон.
На інфографіці – порівняння масованих ракетних ударів по Україні 10 жовтня та в перший день повномасштабного вторгнення росії.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»