Закриття справи Дубневича: АП ВАКС завершила підготовку до розгляду скарги

Читать на русском
Апеляційна інстанція закінчила підготовчі дії до розгляду скарги антикорупційного прокуратура на закриття скандальної справи.
Ярослав Дубневич

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду закінчила підготовку до розгляду скарги прокурора САП на рішення ВАКС про закриття кримінального провадження за обвинуваченням народного депутата Ярослава Дубневича в організації заволодіння понад 93 млн грн ПАТ «Укрзалізниця».

Таке рішення 3 жовтня ухвалила колегія суддів АП ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

«Закінчити підготовку та призначити апеляційний розгляд апеляційної скарги прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури на ухвалу Вищого антикорупційного суду від 08 вересня 2022 року кримінальному провадженні № 52017000000000365 від 02 червня 2017 року на 27 жовтня 2022 року о 13:30», – йдеться в рішенні.

Як відомо, 13 вересня ВАКС закрив справу нардепа Дубневича у зв'язку із закінченням строків розслідування після повідомлення особі про підозру. У цій справі обвинувачують нардепа Дубневича (в організації заволодіння коштами); його колишнього помічника, першого заступника начальника філії «Центр забезпечення виробництва» УЗ Едуарда Пушкаренка; голову правління ПАТ «Дніпропетровський стрілочний завод» Сергія Тараненка та його заступника Валерія Крячка; колишнього засновника ТОВ «Арго» Антона Шевченка; директора ТОВ «Корпорація КРТ» Олега Місьонга; начальника відділу верхньої будови колії філії «Центр забезпечення виробництва» УЗ Андрія Степаненка та двох працівників цього відділу Тетяну Клепак та Оксану Захаревич.

31 жовтня 2019 року Верховна рада підтримала всі три подання генпрокурора стосовно Дубневича. Пізніше нардепу вручили підозру, а суд взяв його під варту із альтернативою 90 млн грн застави. Ці гроші за нього внесли і він вийшов із СІЗО під обов'язки. Слідство в справі Дубневича завершили.

Нагадаємо, за версією обвинувачення, нардеп Дубневич, імовірно, є організатором схеми привласнення 93,2 мільйона гривень філії «Центр забезпечення виробництва» ПАТ УЗ під час постачання товарів за завищеними цінами в 2015-2017 роках. За даними детективів, як голова комітету Верховної ради з питань транспорту, він нібито організував і створив умови для закупівлі елементів колії за рахунок коштів підприємства УЗ з порушенням законної процедури, за завищеними цінами. Замість переговорної процедури закупівлі, як вважає слідство, нардеп організував проведення процедур відкритих торгів із залученням підконтрольних підприємств – ТОВ «Арго» та ТОВ «Корпорація КРТ», що спричинило завдання збитків на суму 93,28 млн грн.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: