ВАКС відмовився продовжити обов'язки директора Полтавського КХП

Читать на русском
Антикорупційний суд відмовив прокурору САП у продовженні обов'язків підозрюваного, оскільки знизилися ризики, а слідство у справі завершене.
Полтавський КХП

Вищий антикорупційний суд не продовжив строк дії обов'язків, покладених на директора державного підприємства «Полтавський комбінат хлібопродуктів» Олега Ілюху, підозрюваного у розкраданнях зерна.

Таке рішення 28 вересня ухвалила слідча суддя ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Прокурор САП просив продовжити обов'язки ще на два місяці, проте ВАКС відмовився. Суддя вказав, що ризики зменшилися, а підозрюваний сумлінно їх виконує. До того ж, слідство у справі завершене.

«В задоволенні клопотання прокурора п'ятого відділу САП про продовження строку дії обов'язків, покладених на підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 366, ч. 5 ст. 27 ч. 5 ст. 191 КК України, (Олега Ілюху – ред.) - відмовити», – йдеться в рішенні.

За версією слідства, у 2016-2018 роках директор ДП «Полтавський КХП» Гліб Ульяненко (наразі переховується в росії) у співучасті та за попередньою змовою з директором ТОВ «Продзернопром» Олегом Ілюхою, ексвласником ТОВ «Продзернопром» і ТОВ «Хардінвест» Олегом Наденом, підбуривши начальника елеватора ДП «Полтавський КХП» до складання та видачі неправдивих документів, заволоділи зерном пшениці.

Загалом ідеться про зерно пшениці 2 А класу у кількості 1768,85 тон вартістю 9,11 млн грн і 3 А класу у кількості майже 1115 т вартістю 5,68 млн грн, що зберігалося на ДП «Полтавський КХП». Заволодіння відбулося шляхом фіктивного відображення надходження зерна від компаній ТОВ «Продзернопром» та ТОВ «Хардінвест» у бухгалтерському обліку державного підприємства, внаслідок чого державному підприємству завдано шкоди на загальну суму майже 14,8 млн грн.

Нагадаємо, 22-23 лютого НАБУ і САП повідомили про підозру низці осіб у махінаціях з зерном. Нещодавно АП ВАКС відсторонила від посади чинного директора ДП «Полтавський КХП» Олега Ілюху.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: