«Укрінмаш» знову намагався скасувати арешт $0,5 млн зі справи НАБУ

Читать на русском
Українська державна фірма зі складу концерну Укроборонпром намагався вкотре скасувати арешт валюти, яка фігурує у справі замаху на заволодіння коштами.

Вищий антикорупційний суд знову відмовився скасовувати арешт 488 тисяч доларів державної фірми «Укрінмаш» (є дочірним підприємством державної компанії «Укрспецекспорт»). Ці кошти мали перерахувати чеській компанії за роботи, які фактично вона не виконувала.

Таке рішення 31 серпня ухвалив слідчий суддя ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Представник фірми «Укрінмаш» просив скасувати арешт 488 тис. дол, оскільки він є непропорційним та невиправданим у воєнний час. До того ж, з дати накладення арешту на грошові кошти кримінальне провадження перебуває на стадії досудового розслідування, будь-яких процесуальних рішень з указаними грошовими коштами органом досудового розслідування не ухвалено. Також у клопотанні зазначено, що стратегічне підприємство у воєнний час перебуває у вкрай складному фінансовому стані, і арешт зазначених грошових коштів негативно впливає на можливість здійснювати статутну діяльність та забезпечувати оперативні закупівлі зброї та боєприпасів.

Вивчивши клопотання, ВАКС залишив 488 тис. дол. заарештованими.

Нагадаємо, 29 липня НАБУ і САП повідомили про підозру ексгендиректору «Укрінмаш» Сергію Слюсаренку, його заступнику, головному спеціалісту департаменту контрактної роботи «Укрінмаш» та ще одній особі. Їм інкримінують замах на заволодіння ціма 488 тис. дол. Слюсаренку визначили заставу.

Слідство встановило, що в 2018 році «Укрінмаш» виконував за зовнішньоекономічним контрактом капітальний ремонт авіаційних двигунів АЛ-31Ф та виносних коробок агрегатів до літаків типу Су-27 для потреб ВПС Індонезії на суму 2,8 млн дол. Безпосередньо ремонт здійснював Луцький ремонтний завод «Мотор».

Попри те, що працівники провели передконтрактну роботу та забезпечили укладання контракту, керівництво «Укрінмаш» уклало з приватною компанією агентську угоду, за якою та мала забезпечити підписання такого контракту та супроводжувати його виконання. Однак, як встановило слідство, відповідні послуги фактично не були надані, а акт виконаних робіт підробили. Загалом слідство встановило, що «Укрінмаш» мав перерахувати приватній компанії 488 тис. дол. (11,7 млн грн за курсом НБУ на момент вчинення злочину).

Завдяки своєчасним діям детективів транзакцію заблокували. На всю суму коштів, яку планували безпідставно перерахувати іноземній компанії, ВАКС у 2020 році наклав арешт. Вони й досі перебувають під арештом.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: