Суд відмовився закривати справу про хабар ексдиректору департаменту поліції

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і відмовив у задоволенні клопотання захисника обвинуваченого про закриття провадження.
Вищий антикорупційний судфото: «Слово і діло»

Вищий антикорупційний суд відмовився закривати кримінальне провадження за обвинуваченням колишнього начальника департаменту вибухотехнічної служби Національної поліції Олександра Буханченка в одержанні неправомірної вигоди від директора ТОВ «Інтертрейд-Україна Лімітед» Ігоря Лобка.

Таке рішення 22 серпня ухвалила колегія суддів ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

«У задоволенні клопотання захисника обвинуваченого адвоката Гайдака О.В. про закриття провадження на підставі п. 10 ч. 1 ст. 284 КПК України у зв'язку із закінченням строку досудового розслідування після повідомлення особі про підозру, - відмовити», – йдеться в рішенні.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру ексначальнику департаменту вибухотехнічної служби Національної поліції Олександру Буханченку та директору ТОВ «Інтертрейд-Україна Лімітед» Ігорю Лобку. За версією слідства, Буханченко нібито одержав від Лобка 980 тисяч грн неправомірної вигоди за забезпечення закупівлі Головним управлінням Нацполіції в Луганській області вибухозахисного обладнання саме у цієї компанії.

Як повідомляють у прокуратурі, вказані кошти були одержані керівником департаменту на рахунки підконтрольного йому підприємства та у подальшому легалізовані через інші юридичні особи. Тож окрім отримання неправомірної вигоду Буханченку інкримінують і легалізацію коштів, одержаних злочинних шляхом.

За даними НАБУ, Лобко перерахував 980 тис. грн нібито за юридичні послуги (які насправді не надавалися) компанії, кінцевим бенефіціаром якої, як з’ясувало слідство, був на той момент Буханченко. Зазначений епізод – один із можливих злочинів із закупівель, здійснених Департаментом НПУ, які досліджують детективи НАБУ.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: