Хабарна справа: експосадовцю поліції пом'якшили запобіжний захід

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і задовольнив частково клопотання захисника обвинуваченого про зміну запобіжного заходу.
Олександр Буханченко зліва

Вищий антикорупційний суд відпустив під особисте зобов'язання колишнього начальника департаменту вибухотехнічної служби Національної поліції Олександра Буханченка, якого обвинувачують в одержанні неправомірної вигоди від директора ТОВ «Інтертрейд-Україна Лімітед» Ігоря Лобка.

Таке рішення 16 серпня ухвалив слідчий суддя ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

«Клопотання адвоката Алексик Т.І. - захисника обвинуваченого про зміну запобіжного заходу у кримінальному провадженні, унесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42017000000001981 від 21 червня 2017 року, - задовольнити частково. Змінити обвинуваченому (Олександру Буханченку – ред.) запобіжний захід, призначений ухвалою слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 9 травня 2022 року у вигляді застави, на запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання», – йдеться в рішенні.

На обвинуваченого поклали такі обов'язки: прибувати до суду за першою вимогою; повідомляти суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи; утримуватися від спілкування з будь-яких питань із обвинуваченим та свідками, а також носити носити електронний браслет. Заставу в 198 480 грн внесену за Буханченка перерахували на потреби Збройних сил України.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру ексначальнику департаменту вибухотехнічної служби Національної поліції Олександру Буханченку та директору ТОВ «Інтертрейд-Україна Лімітед» Ігорю Лобку. За версією слідства, Буханченко нібито одержав від Лобка 980 тисяч грн неправомірної вигоди за забезпечення закупівлі Головним управлінням Нацполіції в Луганській області вибухозахисного обладнання саме у цієї компанії.

Як повідомляють у прокуратурі, вказані кошти були одержані керівником департаменту на рахунки підконтрольного йому підприємства та у подальшому легалізовані через інші юридичні особи. Тож окрім отримання неправомірної вигоду Буханченку інкримінують і легалізацію коштів, одержаних злочинних шляхом.

За даними НАБУ, Лобко перерахував 980 тис. грн нібито за юридичні послуги (які насправді не надавалися) компанії, кінцевим бенефіціаром якої, як з’ясувало слідство, був на той момент Буханченко. Зазначений епізод – один із можливих злочинів із закупівель, здійснених Департаментом НПУ, які досліджують детективи НАБУ.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: