Суд продовжив обов'язки експосадовця поліції, обвинуваченого в хабарництві

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і задовольнив клопотання прокурора САП про продовження строку дії обов'язків у кримінальному провадженні.
Вищий антикорупційний судфото: «Слово і діло»

Вищий антикорупційний суд продовжив до 24 серпня строк дії обов'язків колишнього начальника департаменту вибухотехнічної служби Національної поліції Олександра Буханченка, якого обвинувачують в одержанні неправомірної вигоди від директора ТОВ «Інтертрейд-Україна Лімітед» Ігоря Лобка.

Таке рішення 23 червня ухвалила колегія суддів ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

«Клопотання прокурора про продовження строку дії обов'язків у кримінальному провадженні - задовольнити частково. Продовжити обвинуваченому (Олександру Буханченку – ред.) строк дії обов'язків, покладених ухвалою слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 9 травня 2022 року, до 24 серпня 2022 року», – йдеться в рішенні.

Зокрема, Буханченку продовжили такі обов'язки: прибувати до суду за першою вимогою; повідомляти суд про зміну свого місця проживання та/або роботи; утримуватися від спілкування з будь-яких питань із обвинуваченим Лобком та свідками; здати на зберігання закордонні паспорти і носити електронний браслет.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру ексначальнику департаменту вибухотехнічної служби Національної поліції Олександру Буханченку та директору ТОВ «Інтертрейд-Україна Лімітед» Ігорю Лобку. За версією слідства, Буханченко нібито одержав від Лобка 980 тисяч грн неправомірної вигоди за забезпечення закупівлі Головним управлінням Нацполіції в Луганській області вибухозахисного обладнання саме у цієї компанії.

Як повідомляють у прокуратурі, вказані кошти були одержані керівником департаменту на рахунки підконтрольного йому підприємства та у подальшому легалізовані через інші юридичні особи. Тож окрім отримання неправомірної вигоду Буханченку інкримінують і легалізацію коштів, одержаних злочинних шляхом.

За даними НАБУ, Лобко перерахував 980 тис. грн нібито за юридичні послуги (які насправді не надавалися) компанії, кінцевим бенефіціаром якої, як з’ясувало слідство, був на той момент Буханченко. Зазначений епізод – один із можливих злочинів із закупівель, здійснених Департаментом НПУ, які досліджують детективи НАБУ.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: