ПЛР-тести за завищеною ціною: ВАКС продовжив обов'язки ексдиректорки філії УЗ

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і задовольнив клопотання прокурора САП про продовження строку дії обов'язків колишньої очільниці філії УЗ.
Укрзалізницяфото: «Слово і діло»

Вищий антикорупційний суд продовжив до 10 жовтня строк дії обов'язків, покладених на колишню директорку філії «Центр охорони здоров'я» ПАТ «Укрзалізниця» Наталію Білінську. Її підозрюють у замасі на заволодіння коштами під час закупівлі ПЛР-тестів за завищеною вартістю.

Таке рішення 10 серпня ухвалив слідчий суддя ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, ВАКС визначив ексдиректорці філії ЦОЗ УЗ Наталії Білінській 744 300 грн застави з обов'язками. Вона зобов'язана: прибувати на першу вимогу; не відлучатись із населеного пункту, в якому вона зареєстрована, проживає чи перебуває без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання та/або роботи; утримуватися від спілкування зі свідками та здати на зберігання закордонні паспорти. Пізніше їй збільшили заставу. У зв'язку з наближенням дати завершення дії обов'язків прокурор САП просив їх продовжити.

«Клопотання задовольнити. Продовжити відносно підозрюваної Наталії Білінській строк дії обов'язків, покладених на неї відповідно до ч. 5 ст. 194 КПК України. Строк дії покладених на підозрювану обов'язків встановити на два місяці, тобто до 10 жовтня 2022 року», – йдеться в рішенні.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру шістьом фігурантам справи про замах на заволодіння майже 5 млн грн УЗ. За даними слідства, у вересні-грудні 2020 року УЗ організувала публічні закупівлі 11 тисяч ПЛР-тестів на COVID-19. Посадовці УЗ допомогли заздалегідь визначеному ТОВ перемогти у конкурсних торгах та узгодили ціни, що на той момент у півтора рази перевищували середньоринкові — 1280 грн/тест замість 837 грн/тест.

Однак, структурні підрозділи АТ «Укрзалізниця» відмовилися погоджувати укладення договору з переможцем у зв’язку із явною невідповідністю запропонованої ціни ринковим пропозиціям. Й у такий спосіб запобігли розкраданню 4,94 млн грн.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: