САП скерувала до суду справу про розкрадання цінної землі на Вінниччині

Читать на русском
Антикорупційний прокурор склав і скерував до суду обвинувальний акт стосовно двох осіб у справі про розкрадання особливо цінної землі у Вінницькій області.
Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП)фото: «Слово і діло»

Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерувала до Вищого антикорупційного суду обвинувальний акт у справі за обвинуваченням двох осіб у розкраданні понад 17 гектар особливо цінної землі у Вінницькій області.

Про це повідомляє прес-служба САП.

«За матеріалами досудового розслідування НАБУ прокурор САП скерував до суду обвинувальний акт стосовно колишнього виконувача обов'язків директора державного підприємства, яке входить до складу Національної академії аграрних наук України, та начальника Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області, які обвинувачуються у розтраті понад 17 га особливо цінної землі. На сьогодні обвинувальний акт скеровано до Вищого антикорупційного суду для розгляду по суті», – інформує прокуратура.

За інформацією «Слово і діло», йдеться про покійного екскерівника державного підприємства «Дослідне господарство «Бохоницьке» Олександра Бортновського та ексначальника Головного управління Держгеокадастру Юрія Козака. Мати Бортновського подала заяву про реабілітацію ім'я свого сина.

Нагадаємо, 10 вересня Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про підозру ексдиректору держпідприємства «ДГ «Бохоницьке» і колишньому начальнику Держгеокадастру у Вінницькій області.

Слідство встановило, що керівник ДП «Бохоницьке», що входить до складу Національної академії аграрних наук України, у 2016-2017 році спільно з керівником ГУ Держгеокадастру у Вінницькій області підробили документи, що дозволили в обхід законної процедури (без згоди Кабінету міністрів) передати у приватну власність 10 земельних ділянок особливо цінної землі загальною площею 17,11 га.

Для надання видимості законності цій схемі використано легенду про надання землі нібито співробітникам держпідприємства для ведення особистого сільського господарства. Однак, як встановило слідство, майже всі отримувачі ділянок до ДП не мали ніякого відношення. До того ж, серед власників ділянок виявився близький родич керівника ДП.

За клопотанням НАБУ і САП на земельні ділянки, незаконно сформовані за рахунок особливо цінних земель, накладено арешт. Слідство оцінює збитки в 11,6 млн грн. Нещодавно НАБУ і САП завершили розслідування цієї справи.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: