Верховний суд скасував обвинувальний вирок закарпатському судді Тулику

Читать на русском
Верховний суд розглянув і задовольнив повністю касаційну скаргу засудженого на вирок, яким його засудили до п'яти років колонії.
Іван Тулик

Верховний суд скасував обвинувальний вирок, яким засудили до п'яти років позбавлення волі з конфіскацією майна суддю Рахівського районного суду Закарпатської області Івана Тулика. На думку суддів, обвинувальний вирок подали після закінчення строку розслідування.

Таке рішення 1 червня ухвалив Касаційний кримінальний суд, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, 16 лютого ВАКС визнав суддю Тулика винним в одержанні неправомірної вигоди та зловживанні впливом. Йому призначили покарання у вигляді позбавлення волі строком на 6 років з позбавленням права обіймати посаду судді протягом 3 років із конфіскацією всього належного йому на праві власності майна. Пізніше Апеляційна палата ВАКС зменшила покарання до 5 років позбавлення волі.

Засуджений Тулик та його захисник подали касаційні скарги, в якій просили кожен окремо скасувати обвинувальний вирок. Як стверджує суддя, прокурор САП склав і скерував до суду обвинувальний акт уже після закінчення строку досудового розслідування. Захисник же вважав, що у справі мала місце провокація хабара.

Судді встановили, що строк слідства у справі завершувався 6 серпня 2019 року. Згідно з матеріалами кримінального провадження обвинувальний акт щодо Тулика затверджений прокурором 12 серпня 2019 року та 14 серпня того ж місяця направлений до Надвірнянського районного суду Івано-Франківської області, що підтверджується штемпелем на поштовому конверті. Обвинувальний акт з додатками надійшов до суду 19 серпня 2019 року, тобто поза межами строку досудового розслідування.

Колегія ВС не погодилася з висновками АП ВАКС, що обвинувальний акт направлено в межах строку розслідування, бо після 26 липня 2019 року він не поновлювався, оскільки прокурор САП мав отримати матеріали сторони захисту та ознайомитися з ним, або отримати відмову в ознайомленні і тоді скерувати справу до суду. Тоді АП ВАКС вказала, що після 12 серпня мав відновлюватись строк, тому що саме тоді прокурор САП отримав письмову заяву підозрюваного про відмову від свого захисника. За фактом її отримання, як стверджує суд, у прокурора були підстави для висновку про те, що сторона захисту вирішила не надавати йому доступу до доказів, які вона має намір використати в суді. Водночас Верховний суд вважає, що строк розслідування закінчився 6 серпня 2019 року і тому скасував вирок судді Тулику.

«Касаційні скарги засудженого (Івана Тулика – ред.) задовольнити повністю, а захисника Дияка Д. Ю. - частково. Вирок Вищого антикорупційного суду від 16 лютого 2021 року та ухвалу Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду від 17 листопада 2021 року щодо (Івана Тулика – ред.) – скасувати. Кримінальне провадження за обвинуваченням (Івана Тулика – ред) у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 368, ч. 2 ст. 369-2 КК, закрити на підставі п. 10 ч. 1 ст. 284 КПК у зв'язку із закінченням, після повідомлення особі про підозру, строку досудового розслідування, визначеного ст. 219 КПК. Звільнити (Івана Тулика – ред.) з-під варти в залі судового засідання», – йдеться в рішенні.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал