Зловживання на будівництві Охматдиту: двох свідків примусово доставлять до суду

Читать на русском
Антикорупційний суд через неявку двох свідків вирішив постановити ухвалу про їхній примусовий привід на судове засідання.
Вищий антикорупційний судфото: «Слово і діло»

Вищий антикорупційний суд зобов'язав примусово привести свідків на засідання у справі про зловживання службовим становищем, що призвело до завдання понад 30 млн грн збитків під час будівництва «Охматдиту».

Таке рішення 5 липня ухвалила колегія суддів ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

«Відкласти проведення судового засідання. Здійснити привід свідків у судове засідання. Здійснення приводу доручити Національному антикорупційному бюро України», – йдеться в рішенні.

Як встановив суд, двох свідків було повідомлено про дату і час судового засідання завчасно та належним чином, зокрема, телефоном 20 червня 2022 року. Втім один свідок про причини неявки в судове засідання не повідомив, а інший свідок посилався на тяжкий психологічний стан. Утім вказане не є підставою для неявки в засідання. Тож судді зобов'язали здійснити привід свідків.

Нагадаємо, за версією слідства, «Укрмедпроєктбуд», як замовник робіт з будівництва НДСЛ «Охматдит», за бюджетні кошти замовило у ТОВ «Укрпрофмед» інженерне та технічне обладнання (зокрема ліфти та модулі теплових пунктів), для будівництва та оснащення вказаного лікувального закладу.

Відповідно до умов укладених договорів ДП було проведено розрахунки з генпідрядником шляхом 100% авансування, що становило понад 30 млн грн, проте у подальшому вказане інженерне та технічне обладнання не було поставлено та взагалі відсутнє до цього часу.

Не дивлячись на відсутність обладнання, у 2013 році керівниця «Укрмедпроєктбуду» Ірина Коваль (до цього вона була директором ТОВ «Укрпрофмед»), яка діяла всупереч інтересам очолюваного нею підприємства, проте з метою отримання неправомірної вигоди іншими юридичними особами, за пособництва тодішніх керівників Ігоря Кучми та Максима Наумова (перебуває в розшуку), підписала видаткові накладні. Відповідно до них нею нібито прийнято від генпідрядника вказане обладнання, за яке вже було сплачено авансові платежі у повному обсязі.

У подальшому вказаними особами вчинено також низку дій, спрямованих на приховування непоставки та відсутності обладнання. Внаслідок зазначених спільних умисних дій вказаних посадових осіб державному бюджету в особі ДП «Укрмедпроєктбуд» завдано матеріальної шкоди (збитків) в розмірі понад 30 млн грн. 29 вересня 2021 року у справі зачитали обвинувальний акт.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: