САП скерувала до суду справу про спробу підкупити аудитора Міноборони

Читать на русском
Антикорупційна прокуратура склала і скерувала до суду обвинувальний акт стосовно посадовця оборонного відомства, який хотів підкупити аудитора.
Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП)фото: «Слово і діло»

Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно посадовця Міністерства оброни України, який намагався підкупити внутрішнього аудитора Міноборони за 24 млн грн.

Про це повідомляє прес-служба САП.

«Прокурором САП за матеріалами досудового розслідування НАБУ скеровано до Вищого антикорупційного суду обвинувальний акт стосовно колишнього заступника начальника управління Міністерства оборони України, обвинуваченого у пропозиції надання 24 млн грн неправомірної вигоди», – інформує прокуратура.

За інформацією «Слово і діло», підозрюваним є вже колишній заступник начальника управління військових представництв - начальник відділу контролю робіт військовими представництвами МО Дмитро Комаха.

Нагадаємо, НАБУ та САП повідомили про підозру чиновнику Міноборони. Як стверджують у НАБУ, вказаний посадовець МО навесні 2021 року пообіцяв передати кошти у розмірі 16,8 млн грн директору департаменту внутрішнього аудиту МО від комерційної компанії. Ця фірма виконує в межах державного оборонного замовлення роботи з реконструкції підземної частини будівлі одного з центральних управлінь під Єдиний центр безпеки для Міноборони.

На думку слідства, кошти призначались за позитивний аудиторський висновок щодо відповідності, повноти та якості поставленого комерційною компанією обладнання умовам державного контракту. Свої «послуги» посадовець управління військових представництв оцінив у 7 млн грн – саме стільки він мав отримати за своє «посередництво» між комерційною компанією і директором департаменту внутрішнього аудиту. Загалом йдеться про близько 24 млн грн.

Як вважають у НАБУ, позитивний висновок аудиту дозволив би приватній компанії отримати повну суму оплати за укладеним контрактом, загальна вартість якого становить понад 400 млн грн, та претендувати на укладення наступних договорів щодо облаштування інших частин системи. Розслідування триває, встановлюються можливі інші учасники злочину. Пізніше йому визначили запобіжним заходом заставу.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал