НАБУ завершило розслідування справи про підкуп внутрішнього аудитора Міноборони

Читать на русском
Антикорупційні органи правопорядку завершили розслідування справи, в якій підозрюється посадовець Міноборони у підкупі аудитора відомства.

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура завершили розслідувати кримінальне провадження за підозрою посадовця Міністерства оборони України в підкупі внутрішнього аудитора Міноборони за 24 млн грн.

Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

«НАБУ і САП завершили досудове розслідування стосовно керівника структурного підрозділу Міністерства оборони України, підозрюваного у пропозиції передачі 24 млн грн неправомірної вигоди задля впливу на результати аудиту Міноборони. Дії підозрюваного кваліфіковані за ч. 3 ст. 369 КК України. 2 червня стороні захисту відкрили матеріали кримінального провадження для ознайомлення перед скеруванням обвинувального акта до Вищого антикорупційного суду», – інформує відомство.

За інформацією «Слово і діло», підозрюваним у справі є заступник начальника Управління військових представництв - начальник відділу контролю робіт військовими представництвами Міністерства оборони Дмитро Комаха.

Нагадаємо, НАБУ та САП повідомили про підозру чиновнику Міноборони. Як стверджують у НАБУ, вказаний посадовець МО навесні 2021 року пообіцяв передати кошти у розмірі 16,8 млн грн директору департаменту внутрішнього аудиту МО від комерційної компанії. Ця фірма виконує в межах державного оборонного замовлення роботи з реконструкції підземної частини будівлі одного з центральних управлінь під Єдиний центр безпеки для Міноборони.

На думку слідства, кошти призначались за позитивний аудиторський висновок щодо відповідності, повноти та якості поставленого комерційною компанією обладнання умовам державного контракту. Свої «послуги» посадовець управління військових представництв оцінив у 7 млн грн – саме стільки він мав отримати за своє «посередництво» між комерційною компанією і директором департаменту внутрішнього аудиту. Загалом йдеться про близько 24 млн грн.

Як вважають у НАБУ, позитивний висновок аудиту дозволив би приватній компанії отримати повну суму оплати за укладеним контрактом, загальна вартість якого становить понад 400 млн грн, та претендувати на укладення наступних договорів щодо облаштування інших частин системи. Розслідування триває, встановлюються можливі інші учасники злочину. Пізніше йому визначили запобіжним заходом заставу.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: