У ЗСУ розповіли, чи законно вручати повістки на блокпостах

Читать на русском
Закон не забороняє вручення повістки у будь-якому місці після встановлення особи. Тому їх можна видавати як за місцем проживання або роботи, так і на вулиці або блокпосту.

У законі Україні не заборонено вручення повістки у будь-якому людному місці, наприклад, на блокпостах, у метро чи чергах на заправку, після встановлення особи.

Про це з посиланням на відповідь пресслужби Сухопутних військ ЗСУ повідомляє РБК-Україна.

Як проходить мобілізація в Україні та чи передбачається нова хвиляЯк нині проходить мобілізація, чи передбачається нова хвиля та чи можуть непідготовлених відправити на передову, читайте у матеріалі «Слово і діло».

«Вручення повісток проводиться через відповідні органи місцевого самоврядування, керівників підприємств, установ, організацій, незалежно від форми підпорядкування і власності. Окрім того, повістки можуть вручатися посадовими особами територіальних центрів комплектації та соціальної підтримки за місцем проживання, за місцем роботи, а також на вулиці, на блокпостах тощо. В законі не заборонено вручення повістки в будь-якому місці після встановлення особи», – повідомили у ЗСУ.

В повістці позначається дата та час прибуття до територіального центру для проходження медичного огляду.

При цьому отримання повістки не обов'язково означає, що людину мобілізують: «Виклик – це перевірка облікових даних в першу чергу та проходження медичного огляду для визначення придатності».

У ЗСУ нагадали, що якщо людина не з'явиться на виклик до територіального центру комплектування та соціальної підтримки у воєнний час, їй загрожує штраф від 1700 до 3400 гривень. Нацполіція також має право затримувати військовозобов'язаних у разі порушення законодавства про мобілізаційну підготовку та доставляти їх до територіального центру комплектування.

Крім того, Кримінальний кодекс передбачає відповідальність за ухилення від мобілізації: за це передбачено покарання у вигляді позбавлення волі терміном від 3 до 5 років.

Нагадаємо, воєнний стан та загальна мобілізація в Україні продовжені до кінця серпня.

Раніше у ЗСУ попередили, що військовозобов'язані, які отримали повістки, але незаконно виїхали за кордон, кримінально переслідуватимуться.

ЧИТАЙТЕ у VIBER

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал