САП скерувала до суду справу про зловживання на держпідприємстві «Первомайськвугілля»

Читать на русском
Антикорупційна прокуратура склала і скерувала до суду обвинувальний акт у справі про зловживання під час ліквідації аварії на шахті.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт у справі про зловживання посадовцями державного підприємства «Первомайськвугілля» під час виконання робіт з ліквідації затоплення шахт у Луганській області.

Про це повідомляє прес-служба САП.

«Прокурорами САП та детективами НАБУ закінчено досудове розслідування та скеровано до суду обвинувальний акт у справі стосовно чотирьох осіб, зловживання яких під час закупівлі робіт для запобігання надзвичайної ситуації техногенного характеру у зв'язку з затопленням шахт на Луганщині, завдали 16 млн грн збитків», – інформує прокуратура.

У цій справі обвинувачують колишнього виконувача обов'язків генерального директора ДП «Первомайськвугілля» Артура Мірумяна; директора відокремленого підрозділу «Шахта «Золоте» Михайла Бєліцького, головного інженера та головного механіка цієї шахти.

Нещодавно ще двоє інших фігурантів цієї справи пішли на угоду зі слідством, яку затвердив Вищий антикорупційний суд.

В квітні 2021 року НАБУ і САП завершили розслідування цієї справи.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру Мірумяну та ще трьом особам у розкраданні коштів. Як встановило слідство, у 2017 році в Первомайсько-Стаханівському вугледобувному регіоні Луганської області склалася критична ситуація з затопленням шахт «Первомайська» і «Голубівська», розташованих на тимчасово окупованій території Луганської області.

Для запобігання техногенній катастрофі Кабінет Міністрів України у 2018 році виділив кошти для фінансування відповідних робіт на шахті «Золоте». Розпорядником цих коштів визначили ДП «Первомайськвугілля».

Закупівлі проводили за переговорною процедурою, тож держпідприємство обрало генерального підрядника за самостійно визначеними критеріями без тендеру. Ним виявилась комерційна компанія, яка, в свою чергу, після отримання контракту з ДП «Первомайськвугілля», уклала договір із іншою — на умовах субпідряду. А та звернулась до шахти «Золоте», яка входить до ДП «Первомайськвугілля», аби її співробітники виконали необхідні роботи.

Слідство встановило, що керівники державного підприємства, його підрозділу та очільники приватних структур діяли в змові. В результаті — з 33 млн грн з державного бюджету, фактично перерахованих ДП «Первомайськвугілля» своєму ж структурному підрозділу, за посередництва двох приватних компаній незаконно переплачено понад 14 млн грн.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: