Національне антикорупційне бюро затримало «на гарячому» депутата-голову однієї з постійної комісії з питань охорони здоров'я та соціальної політики Одеської обласної ради Дмитра Чапіра за нібито отримання неправомірної вигоди.
Про це журналісту «Слово і діло» повідомили співрозмовники в антикорупційних органах правопорядку.
За словами джерела, затриманий нібито вимагав і одержав близько 120 тисяч гривень неправомірної вигоди. Ці гроші депутат вимагав у директора Дунайської обласної лікарні Віталія Гайдукова за те, щоб не перешкоджати діяльності підприємства, а також за «гарантію» залишення на посаді.
Пізніше НАБУ офіційно повідомило про затримання депутата, який також очолює одну з постійних комісій Одеської облради. Прізвище затриманого не називали.
«7 червня детективи НАБУ за процесуального керівництва прокурорів САП спільно з ДСР Національної поліції викрили «на гарячому» депутата Одеської обласної ради – голову однієї з постійних комісій облради. За даними слідства, посадовець вимагав та одержав у директора лікарні неправомірну вигоду за не перешкоджання в діяльності підприємства, а також за «гарантію» залишення на посаді. Його викрили «на гарячому» під час одержання неправомірної вигоди у 120 тис. грн. Вирішується питання про повідомлення йому про підозру. Дії особи попередньо кваліфіковані за ч. 3 ст. 368 КК України», – йдеться у повідомленні.
Як відомо, Чапір отримав мандат депутата Одеської облради, коли балотувався на виборах від партії «Довіряй ділам». Вказана партія пов'язана з міським головою Одеси Геннадієм Трухановим та бізнесменом Володимиром Галантерником, згідно матеріалів справи про злочинну організацію в Одесі.
Нагадаємо, НАБУ і САП запідозрили 16 осіб у створенні злочинної організації та зловживаннях в Одесі на 689 млн грн. Про підозру повідомили: керівнику злочинної організації Володимиру Галантернику (заочно, бо він не в Україні); міському голові Одеси Геннадію Труханову; голові постійної комісії з питань комунальної власності Одеської міської ради Василю Шкрябаю; керівниці юридичного департаменту ОМР Інні Поповській; директору департаменту комунальної власності ОМР Олексію Спектору та його заступнику Володимиру Радіонову; виконувачу обов'язків заступника мера Одеси Олегу Бриндаку (ексвиконувач обов'язків мера Одеси у 2013-2014 роках, колишній голова земельної комісії ОМР) та ще трьом особам, які опікувалися функціями фінансового контролю, юридичного супроводу та координації дій між учасників злочинної організації.
Також підозру вручили ще шістьом особам (співучасникам), зокрема, заступнику Труханова; колишньому керівнику одного з комунальних підприємств; експрокурору Одеської області Олегу Жученку; власникам компанії-забудовниці «Будова» та її топ-менеджерам. Їхні дії кваліфікують за ч. 1 ст. 255, ч. 4 ст. 28, ч. 2 ст. 364, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209, ч.4 ст. 368, ч. 3 ст. 369 КК України (участь у злочинній організації Галантерника; зловживання службовим становищем; привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем; легалізація коштів, одержаних злочинним шляхом; одержання неправомірної вигоди та надання цієї неправомірної вигоди).
За даними НАБУ, вказані особи заволоділи шістьма земельними ділянками в Одесі за адресами: Гагарінське плато, 4 (житловий комплекс Sea View); Варненська, 27 з літерами А, В і Г (ЖК «Скай Сіті»); Жаботинського 54А (ЖК «Альтаїр-3») та Академічна, 30 (апарт-комплекс «Морська резиденція»). Всі вказані будинки збудувала компанія «Будова», яку пов'язують з Галантерником. Окремо фігурантів підозрюють у заволодінні понад 131 млн грн на закупівлі земельної ділянки колишнього аеродрому «Застава» за завищеною вартістю.
ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ
та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»