Окупанти проводять «фільтрацію» українців на захоплених територіях – Денісова

Читать на русском
Окупаційні війська проводять допити українців у міських та районних відділах так званих МВС ДНР та МВС ЛНР.

Окупаційні війська російської федерації проводять «фільтрацію» громадян України, яких примусово вивезли або які самостійно виїхали на окуповані території Донецької та Луганської областей.

Про це повідомляє уповноважена Верховної ради з прав людини Людмила Денісова.

«Згідно з отриманою від партнерських правозахисних організацій інформацією окупантами утворена розгалужена мережа місць для «фільтрації» українців. На тимчасово окупованій території в Донецькій області фільтрацію проводять у міських та районних відділах так званого «МВС ДНР» у Донецьку, Маріуполі, Макіївці, Старобешові, Мангуші, Бугасі, Безіменному, а також у фільтраційних таборах у Докучаєвську, Микільському, Мангуші, Безіменному, Ялті (Мангушівський район), у Донецькому слідчому ізоляторі (для фільтраційних заходів виділено окремий поверх), де процедура фільтрації жорсткіша», – зазначає Денісова.

За її словами, такі ж самі «фільтрації» проводяться й у міських та районних відділах так званого «МВС ЛНР», а також у «фільтраційних таборах» у Перевальському районі Луганської області, розташованому на базі колишньої Чорнухінської виправної колонії № 23 (для «фільтраційних» заходів виділений окремий поверх).

Як стверджує омбудсмен, «фільтрації» піддають українців, яких вивезено або які самостійно залишили населені пункти, де ведуться бойові дії або потрапили під тимчасову окупацію.

«Ця процедура проводиться перед примусовою депортацією до рф. Не підлягають «фільтрації» мешканці, які мають паспорти псевдо державних утворень «ЛДНР» та рф. Метою «фільтрації» є проведення перепису вцілілого населення для зачистки неблагонадійних згідно із наданими колаборантами списками працівників державних установ, комунальних служб, учасників АТО/ОСС, українських активістів та перевірка людей на лояльність до російської влади», – підкреслює Денісова.

За її інформацією, в рамках «фільтрації» представники псевдореспублік, співробітники російської Федеральної служби безпеки допитують громадян, проводять процедуру дактилоскопії, перевіряють мобільні телефони - контакти, листування, фото, відео, активність у соціальних мережах на предмет «лайків та репостів» проукраїнських сторінок. Також проводять огляд тіла на наявність татуювань. Деяким людям доводиться чекати на цю процедуру кілька діб.

«У разі проходження «фільтрації» людині видається «перепустка», яка дає право пересуватися територією самопроголошених «ЛДНР». В подальшому громадян України відправляють до економічно депресивних районів рф. При цьому, українці отримують документи, що забороняють виїзд із російських регіонів протягом двох років. Громадян, які не пройшли «фільтрацію», відвозять у невідомому напрямку. Жодної інформації про них немає», – додала Денісова.

Вона повідомила, що у «фільтраційні табори» поміщаються чоловіки призовного віку, найчастіше учасники АТО/ООС, колишніх військовослужбовців та правоохоронців, проукраїнських активістів. Однією з цілей приміщення та утримання чоловіків у цих «таборах» є поповнення обмінного фонду. Там всі чоловіки зазнають тортур і знущань, утримуються в нелюдських умовах.

На думку Денісової, такі дії окупантів підпадають під визначення геноциду та злочинів проти людяності. Тому вона звернулася у відповідні органи.

Нагадаємо, російські окупанти незаконно депортували 181 тисячу українських дітей до захоплених територій або в росію. Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що кількість депортованих до рф українців порівнювана з кількістю мешканців Талліна.

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: