Естонія першою у світі визнала, що росія вчиняє геноцид в Україні

Читать на русском
Парламент Естонії прийняв заяву про воєнні злочини та геноцид росії в Україні. Поки що це перша країна, яка визнала геноцид.

Парламент Естонії одноголосно ухвалив заяву про воєнні злочини та геноцид росії в Україні.

Про це йдеться на сайті Рійгікогу.

У заяві йдеться про те, що в ході агресивної війни росії були виявлені систематичні та масові воєнні злочини, скоєні російськими збройними силами проти українського народу.

ВР визнала дії росії геноцидом українського народуВерховна рада 14 квітня ухвалила заяву Про вчинення російською федерацією геноциду в Україні.

«Російська федерація здійснила у тому числі масові звірства щодо мирного населення на тимчасово окупованих територіях, особливо у містах Буча, Бородянка, Гостомель, Ірпінь та Маріуполь, та у багатьох інших населених пунктах України. Вони полягають у вбивстві, викраденні людей, депортації, позбавленні волі, тортурах, зґвалтуванні, а також оскверненні трупів», – йдеться у заяві.

Рійгікогу визнає дії російських збройних сил та військово-політичного керівництва геноцидом проти українського народу та закликає до того ж парламенти інших країн та міжнародні організації.

Парламентарі Естонії також закликали сприяти розслідуванню російських злочинів та судовому переслідуванню винних, посилити санкції проти росії (включаючи імпорт енергоносіїв) та негайно збільшити військову та гуманітарну допомогу Україні.

Раніше парламент Естонії закликав країни-члени НАТО закрити небо над Україною.

Нагадаємо, за даними Ukraine Support Tracker, Естонія надала Україні найбільшу допомогу у співвідношенні до свого ВВП.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал