Денісова розповіла про нові воєнні злочини російських окупантів

Читать на русском
Український омбудсмен розповів про воєнні злочини росіян в селах Харківської та Київської областей.

Окупаційні війська російської федерації намагалися спалити тіла трьох місцевих мешканців в Ізюмському районі Харківської області, прикривалися як щитом 150 жителями села Обуховичі Київської області та не давали розібрати завали, під якими були мирні жителі Бородянки на Київщині.

Про такі воєнні злочини російської армії розповіла уповноважена Верховної ради з прав людини Людмила Денісова.

«Щодня фіксуються нові злочини армії катів РФ на звільнених територіях. Російські військові під час тимчасової окупації села Гусарівка Ізюмського району катували та після цього підпалили трьох місцевих мешканців. З метою знищення слідів своїх злочинів, перед підпалом рашисти накрили їхні тіла шинами від автомобіля. Спалені фрагменти тіл трьох людей знайшли у підвалі одного з будинків 7 квітня, після звільнення села», – зазначила вона.

За словами омбудсмена, в селі Обуховичі Київської області під час наступу Збройних сил України рашисти під прицілом зігнали у спортивний зал місцевої школи близько 150 селян різного віку, в тому числі дітей та пенсіонерів. Їх використовували як «живий щит» і протягом доби утримували під обстрілами.

«У Бородянці з-під руїн продовжують витягувати тіла людей. Внаслідок обстрілів армії окупантів, під завалами зруйнованих будинків опинилися тисячі містян. Не дозволивши розбирати завали, рашисти фактично прирекли людей на тривалу та болісну смерть – без води, їжі, у холоді та темряві», – підкреслила Денісова.

На її думку, такі дії армії терористів РФ підпадають під визначення злочину «геноцид» відповідно до Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього та статті 6 Римського статуту міжнародного кримінального суду. Тому омбудсмен звернулася до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення РФ в Україну та відповідної експертної місії.

Нагадаємо, у Бучі Київської області російські окупанти влаштували різанину, вбивши сотні беззбройних місцевих жителів. Деякі з них були з зав'язаними за спиною руками. Вбили сотні жителів Маріуполя Донецької області росіяни в результаті авіаційного удару по драматичному театру.

ЧИТАЙТЕ у VIBER

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал