Верховна рада після перерви проведе одразу два пленарних тижні поспіль. А у разі ще більшого загострення ситуації депутати готові зібратися на засідання будь-якої миті. «Слово і діло» пропонує подивитися на підсумки цього тижня у Раді в цифрах.
З 15 до 18 лютого парламент ухвалив 9 постанов. Дві з них – звернення до міжнародного співтовариства у зв'язку з ескалацією Росією ситуації з безпекою та у зв'язку з можливим визнанням «ДНР» і «ЛНР».
Ще однією постановою Рада звільнила голову Фонду держмайна Дмитра Сенниченка. Також було ухвалено постанови про зміни до календарного плану проведення сесії та про звіт ТСК з перевірки стану «Укрзалізниці».
Протягом тижня було проголосовано 39 законопроєктів: 12 – за основу, 27 – загалом.
У другому читанні ухвалили законопроєкт про протидію антисемітизму в Україні. Кримінальний кодекс доповнили нормою щодо виявів антисемітизму.
За вчинення правопорушення передбачається штраф у 200-500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років. Ще вищі штрафи, якщо такі дії супроводжуються насильством або погрозами, або вчинені посадовцем.
Рада ухвалила зміни до пенсійного законодавства, встановивши єдину щорічну дату індексації пенсій для військових, держслужбовців та інших категорій населення – тепер це робитимуть 1 березня.
Також депутати затвердили соціальну програму «Питна вода України» на 2022-2026 роки. Програма передбачає реалізацію понад 1,7 тисячі інфраструктурних проєктів у регіонах, зокрема, будівництво та реконструкцію мереж водопостачання та водовідведення, водозабірних споруд, очисних споруд тощо.
Два ухвалених закони стосувалися виходу України з деяких договорів СНД, зокрема, з рішення про створення та діяльність Антитерористичного центру.
Було прийнято кілька ратифікацій: із Європейським інвестиційним банком; з Нідерландами щодо продовження терміну дії договору про міжнародну місію захисту розслідування; з Данією про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим відхиленням.
Докладніше про те, як минув тиждень у парламенті можна прочитати у нашому матеріалі.
Нагадаємо, раніше «Слово і діло» підрахувало, скільки українським платникам податків коштує утримання Верховної ради та інших органів влади.
Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»