ВАКС заочно судитиме ексзаступника директора Інституту титану, який втік за кордон

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і задовольнив клопотання прокурора САП про заочне засудження розшукуваного, який втік з України напередодні вироку.

Вищий антикорупційний суд вирішив заочно судити колишнього першого заступника генерального директора Державного науково-дослідного та проєктного інституту титану Андрія Рачкова, якого Спеціалізована антикорупційна прокуратура звинувачує у зловживаннях.

Такі рішення 18 січня ухвалила колегія суддів ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

«Клопотання прокурора Малик О.І. про здійснення спеціального судового провадження стосовно обвинуваченого (Андрія Рачкова – ред.) - задовольнити. Здійснювати ВАКС спеціальне судове провадження у кримінальному провадженністосовно обвинуваченого, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України», – йдеться в рішенні.

Також прокурорка Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Ольга Малик просила заочно судити Рачкова, оскільки обвинувачений втік з України. Як вказується у клопотанні, експосадовець Інституту титану 23 грудня 2021 року покинув Україну літаком рейсом Київ-Стамбул і досі не повернувся.

Нагадаємо, 3 січня 2020 року ВАКС відпустив Рачкова під 525 500 грн застави із покладанням низки обов'язків, а саме: прибувати за кожною вимогою; не відлучатися з міста Нікополя, Дніпропетровської області без дозволу прокурора; повідомляти про зміну місця свого проживання та роботи; здати на зберігання до відповідних органів документи, що дають право на виїзд з України та в'їзд до України; утримуватися від спілкування зі свідками та носити електронний браслет. Після цього суд лише раз продовжував обов'язки і їхня дія закінчилася ще у 2020 році. Нещодавно судді стягнули його заставу через втечу.

За версією обвинувачення, Рачков, зловживаючи службовим становищем, наніс Інституту титану збитків на 1,258 млн доларів. За даними слідства, колишній посадовець у змові з іншими особами впродовж 2012-2013 рр забезпечив перерахування Інститутом титану іноземній компанії (Британські Віргінські острови) 1,258 млн доларів за роботи та послуги, які, як з'ясувало слідство, насправді не надавались.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: