У 2022 році держава розраховує продати три великі підприємства – деталі

Читать на русском
У 2022 році влада України планує продати три великі підприємства - Об'єднану гірничо-хімічну компанію (ОГКХ), «Центренерго» та Одеський припортовий завод.
gmk.center

У 2022 році влада України планує продати три великі підприємства - Об'єднану гірничо-хімічну компанію (ОГКХ), «Центренерго» та Одеський припортовий завод.

Про це заявив заступник глави Офісу президента Ростислав Шурма в інтерв'ю Інтерфакс-Україна.

«Гадаю, в 2022 році приватизуємо ОГХК, «Центренерго», Одеський припортовий завод. Є десяток підприємств у державній власності, які ми будемо приватизовувати», - відмітив чиновник.

Обіцянка на всі часи: хто і як обіцяв провести приватизацію держмайнаЯк політики обіцяли проводити приватизацію в Україні, які підприємства хотіли повернути в держвласність, а яких – позбутися.

Шурма пояснив, чому держава й надалі прагне рухатися в бік великої приватизації.

«Приватний власник буде завжди на порядок ефективніший, ніж держава, і тут мова не тільки про Україну. Але важливо, щоб це був правильний стратегічний власник, який дійсно прийшов розвивати підприємство і галузь», - зазначив він.

Однак, в України є значний рівень недовіри, який стримує стратегічних інвесторів. Чиновник пояснив, яким чином виправити цю ситуацію.

«Втім, у нас накопичений рівень недовіри, який стримує стратегічних інвесторів. Щоб його подолати, потрібен просто час. Маємо розуміти, що перші десять об’єктів у нас придбають дешевше, ніж вони теоретично могли б коштувати. Наприклад, на ОГХК не прийде Rio Tinto чи хтось з великих видобувних компаній - вони бачать певні ризики. Скоріш за все, це буде якийсь проміжний інвестор. І він буде купувати цей актив з дохідністю, яка півтори-два рази перевищує ту, за якою б рахували перелічені вище компанії. А отже, ціна цього активу буде в півтори-два рази нижча. І нам слід спокійно до цього ставитися. Державі вигідніше отримати за такий актив менше, але мати робочі місця, збільшення обсягів експорту і продажів на внутрішньому ринку, аніж тримати такі компанії в державній власності та щоб вони поступово затухали. Велику приватизацію слід проводити прозоро, продавати об’єкт за об’єктом», - підсумував Шурма.

Раніше глава Фонду держмайна пояснив, чому не виконуються плани приватизації.

Також нагадаємо, що Фонд держмайна продає Одеський завод шампанських вин.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ YOUTUBE КАНАЛ

та дивіться першими нові відео від «Слово і діло»
Поділитися: