Заочний арешт сестри Бахматюка: апеляція ВАКС вже півтора року розглядає скаргу

Читать на русском
Апеляційна палата ніяк не може завершити розгляд скарги антикорупційного прокурора на відмову слідчого судді заочно взяти під варту сестру олігарха.
Наталія Василюк

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду з червня 2020 року розглядає скаргу прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури на рішення про відмову заочно заарештувати рідну сестру олігарха Олега Бахматюка Наталію Василюк у справі про заволодіння 1,2 млрд грн рефінансування ВіЕйБі банком.

На чергове засідання 29 грудня 2021 року не з'явилися захисники підозрюваної, повідомляє «Слово і діло».

Тому судді апеляційної палати ВАКС поставити на обговорення питання визнання неповажними неявки всіх адвокатів Василюк. За результатами колегія визнала неповажними причини неявки 8 адвокатів сестри Бахматюка та звернулася до кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури щодо цього.

«Причини неявки захисників в судове засідання, яке відбулося 1 грудня 2021 року, визнати неповажними. Причини неявки захисників в судове засідання, яке відбулося 29 грудня 2021 року, визнати неповажними. Порушити перед Кваліфікаційно-дисциплінарною комісією адвокатури питання про дисциплінарну відповідальність адвокатів», – ідеться в рішенні.

Як відомо, 22 жовтня 2019 року Василюк рейсом Київ-Відень покинула Україну. Вже 13 листопада того ж року їй заочно повідомили про підозру. У зв'язку з численними не явками до НАБУ для вручення особисто підозри її оголосили у розшук, у тому числі в міжнародний шляхом винесення постанови і направлення документу до виконання в Інтерпол. Василюк також намагалися заочно заарештувати, але ще 15 квітня 2020 року ВАКС відмовив. Наразі САП оскаржує відмову в апеляційній палаті суду.

Нагадаємо, слідство з'ясувало, що в жовтні 2014 року ВіЕйБі банк, віднесений до категорії проблемних банків, звернувся до НБУ з клопотанням надати йому стабілізаційний кредит під заставу нерухомого майна. Хоча ВіЕйБі банк не подав всіх необхідних для цього документів (як програму фінансового оздоровлення банку, спрямовану на вирішення впродовж терміну користування стабілізаційним кредитом проблем ліквідності, поліпшення структури активів, дохідності, рентабельності тощо), правління Нацбанку, всупереч вимогам законодавства, надало позитивну відповідь.

При цьому вартість нерухомості, переданої в заставу НБУ, завищили майже в 25 разів шляхом складення підроблених звітів про оцінку. Експертиза під час досудового розслідування встановила, що реальна вартість заставленої нерухомості становить 72,62 млн грн попри 1,8 млрд грн, заявлених ВіЕйБі банком. Тим не менше, знаючи про завищену вартість заставного майна та відсутність усіх необхідних документів, службові особи НБУ надали 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту ВіЕйБі банку. Це на додачу до раніше вже отриманих від Нацбанку та неповернутих 3 млрд грн кредитів.

За 40 днів по тому, у листопаді 2014 року, НБУ визнав ВіЕйБі банк неплатоспроможним. Стабілізаційний кредит у 1,2 млрд грн, отриманий від НБУ терміном на два роки, ВіЕйБі банк не повернув.

Водночас адвокати Бахматюка стверджують, що дві інші офіційні експертизи підтвердили правомірність оцінки заставного майна ВіЕйБі банку. А обставини отримання третьої, яку використовує НАБУ, встановлюють слідчі Державного бюро розслідувань за фактом складання можливого свідомо неправдивого висновку експертом.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у VIBER

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал