Антикорупційний суд продовжив обов'язки «правій руці» Альперіна

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і задовольнив клопотання прокурора САП про продовження строку дії обов'язків підозрюваного.

Вищий антикорупційний суд продовжив до 24 лютого дію обов'язків Олегу Себову, якого Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційне бюро вважають «правою рукою» підозрюваного в організації махінацій на митниці бізнесмена Вадима Альперіна.

Таке рішення 24 грудня ухвалила слідча суддя ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

У зв'язку з наближенням дати завершення дії обов'язків прокурор САП клопотав про їх продовження на два місяці. Вивчивши клопотання, суддя його задовольнив. Так, він продовжив дію таких обов'язків Себова до 24 лютого: не відлучатися з території України без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання та утримуватися від спілкування зі свідками, експертами та іншими підозрюваними в цьому кримінальному провадженні.

Як відомо, суд заарештував «праву руку» Альперіна з альтернативою 18 млн грн застави. Пізніше за нього внесли гроші і він вийшов із СІЗО. Тому на Себова поклали низку обов'язків.

Нагадаємо, за версією слідства, Альперін створив злочинну організацію, яка займалася ввезенням до України товарів за заниженою митною вартістю. Як встановили у НАБУ, фірми з орбіти Альперіна імпортували товари за підробленими документами (інвойсами), які робили в офісі одеського бізнесмена в бізнес-центрі «Сонячний» в Одесі. У митних деклараціях компанії вказували занижену вартість товарів.

Після чого митники відмовляли в цих деклараціях, оскільки вартість була вказана неправдива. Пізніше митники з порушеннями коригували вартість ввезених товарів, що ставало підставою для скасування таких дій фірмами через суд. Внаслідок цих дій товари ввозили до України за заниженою митною вартістю, а фірмам повертали фінансові гарантії, які вони перераховували митникам для ввезення товару. За даними слідства, митники отримували від 80 до 200 доларів за контейнер з тканинами.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: