Подорожі до Європи: до яких країн Євросоюзу можуть поїхати українці (оновлюється)

Читать на русском

Європейський Союз виключив Україну із «зеленого» списку країн через ситуацію з COVID-19 та рекомендував державам-членам закрити кордони для наших туристів. Однак це лише рекомендація і все виявилося не так погано – більшість країн ЄС, як і раніше, пускатимуть українців, причому деякі навіть невакцинованих. «Слово і діло» розібралося докладніше.

На сьогодні українські туристи не зможуть потрапити лише до Болгарії та Мальти. Інші країни, хай і з умовами, але відкриті.

Іспанія, Нідерланди, Словаччина, Фінляндія, Хорватія, Ірландія та Швеція пустять українських туристів, вакцинованих Pfizer, Moderna, Astra-Zeneca/Covishield, Jonson&Jonson чи CoronaVac.

Іспанія пускає також тих, хто перехворів на коронавірус протягом останніх шести місяців. Для в'їзду в Іспанію підійде ПЛР-тест, як і для Фінляндії.

Деякі країни Євросоюзу, окрім цих п'яти вакцин, визнають і російський Sputnik V – Греція, Кіпр, Словенія та Угорщина. У Грецію також можуть в'їхати ті, хто нещодавно перехворів, або ті, хто зробив ПЛР-тест чи тест на антиген. Для в'їзду на Кіпр, окрім сертифікату вакцинації, може підійти ПЛР-тест.

До Німеччини, Франції, Чехії та Латвії тепер пускають лише вакцинованих українців і підійдуть лише препарати Pfizer, Moderna, Astra-Zeneca/Covishield чи Jonson&Jonson.

Бельгія, Данія, Італія, Люксембург, Польща, Португалія, Румунія теж визнають лише ці чотири вакцини, але готові пустити туристів з негативним тестом або тих, хто нещодавно перехворів (залежить від країни).

Естонія пускає вакцинованих Pfizer, Moderna, Astra-Zeneca/Covishield, Sinopharm/Sinovac-CoronaVac або тих, хто перехворів в останні пів року.

Нагадаємо, кількість туристів, які в'їжджають в Україну, за цей рік зросла на 12%. Найбільше приїжджає мандрівників із Молдови та Росії.

На інфографіці можна побачити, як у різних країнах карають за підробку сертифіката вакцинації.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал