Апеляція ВАКС залишила виправданим експосадовця Волинської ОДА

Читать на русском
Апеляційна палата розглянула і відмовила прокурору САП у поновленні строку на апеляційне оскарження виправдувального вироку.
Апеляційна палата Вищого антикорупційного судуфото: «Слово і діло»

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила виправдувальний вирок колишній начальниці Управління капітального будівництва Волинської обласної державної адміністрації Лілії Павловій, яку Спеціалізована антикорупційна прокуратура обвинувачувала у зловживанні службовим становищем, що завдало збитків Міністерству оборони.

Таке рішення 3 листопада ухвалила колегія суддів АП ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, 15 вересня антикорупційний суд виправдав Павлову у зловживанні службовим становищем. На думку колегії, в її діях відсутній склад кримінального правопорушення. Не погодившись з таким вироком, прокурор САП подав апеляційну скаргу і паралельно клопотання про поновлення строку на оскарження, оскільки пропустив його. Прокурор пояснив, що отримав текст вироку лише 24 вересня, а з 4 по 8 жовтня перебував у відпустці. На його думку, це поважні причини пропуску.

Однак, судді з ним не погодилися і відмовилися поновлювати строк на оскарження. Також колегія повернула прокурору САП його скаргу. «У задоволенні клопотання прокурора САП про поновлення строку на апеляційне оскарження вироку Вищого антикорупційного суду від 15.09.2021 – відмовити. Апеляційну скаргу прокурора – повернути особі, яка її подала», – йдеться в рішенні.

Рішення набуло чинності з моменту ухвалення, але може бути оскаржене до Касаційного кримінального суду. Однак це не призупиняє дію виправдувального вироку Павлової і він уже теж набув чинності.

Як стверджує сторона обвинувачення, ексчиновниця Волинської ОДА внесла зміни до проєктно-кошторисної документації із зведення опорних пунктів (бліндажів) на території проведення АТО (ООС) в Донецькій області. В результаті цього підрядники збудували взводні опорні пункти з матеріалів, які з військової точки зору, не придатні для цього типу споруд. Вказані дії завдали збитків Міноборони на загальну суму понад 2 млн грн.

Нагадаємо, справу ексчиновниці Волинської ОДА передали до Вищого антикорупційного суду в листопаді 2019 року.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у VIBER

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал