Апеляція ВАКС залишила під вартою експосадовця Харківської ОДА

Читать на русском
Апеляційна палата розглянула і залишила без задоволення скаргу захисника обвинуваченого харківського експосадовця на арешт.
Апеляційна палата Вищого антикорупційного судуфото: «Слово і діло»

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під вартою колишнього директора департаменту капітального будівництва Харківської обласної державної адміністрації Андрія Винниченка, якого Спеціалізована антикорупційна прокуратура обвинувачує у підбуренні до надання хабаря і шахрайстві.

Таке рішення 12 жовтня ухвалила колегія суддів АП ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, ВАКС заарештував посадовця Харківської ОДА з альтернативою 630 600 гривень застави. У разі внесення грошей на нього покладуть низку обов'язків. За нього внесли ці гроші і він вийшов із СІЗО під обов'язки. Пізніше суд стягнув з Винниченка цю заставу через порушення обов'язків і визначив нову в розмірі 681 тис. грн. Потім суд знову стягнув 100 тис. грн застави, внесеної за Винниченка і заарештував його, оскільки за нього не внесли всю суму.

Не погодившись з таким рішенням, захисника обвинуваченого подав апеляційну скаргу і просив скасувати рішення ВАКС. Утім судді залишили його скаргу без задоволення.

«Ухвалу ВАКС від 1 жовтня 2021 року про зміну обвинуваченому (Андрію Винниченку – ред.) запобіжного заходу у вигляді застави на тримання під вартою та звернення застави в дохід держави у кримінальному провадженні – залишити без змін, а апеляційну скаргу адвоката Сініченка Ігоря Сергійовича – без задоволення», – йдеться в рішенні.

Нагадаємо, Винниченку вручили підозру у вчиненні наступних злочинів: у закінченому замаху на шахрайське заволодіння 1,32 млн грн та у підбуренні до цього закінченого замаху, а також у закінченому замаху в наданні неправомірної вигоди.

Слідство встановило, що посадовець ОДА, який у минулому обіймав посаду в управлінні ПЕК Харківської області, вирішив переконати особу, яка діяла від імені ТзОВ, яке потребувало приєднати свої електроустановки до мереж, надати неправомірну вигоду нібито з метою її подальшої передачі керівництву АТ «Харківобленерго». «Вартість» послуг із підключення чиновник оцінив із розрахунку 2200 грн за кожен із 600 кВт потужностей. Його викрито одразу після отримання 1,32 млн грн неправомірної вигоди.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: