Опалювальний сезон: що робити, якщо вдома холодні батареї

Читать на русском

В Україні розпочався опалювальний сезон. Поки на вулиці комфортна температура, ледве теплі батареї у квартирі нікого не турбують, але з настанням справжніх холодів це перетворюється на проблему. Згідно із законом, споживач має право платити за холодні батареї менше або взагалі не платити. Як розібратися із цією ситуацією – на інфографіці «Слово і діло».

Відповідно до чинних санітарних норм, температура в квартирі в житлових приміщеннях повинна бути в межах 18 градусів, у кутових кімнатах – у межах 20 градусів. Якщо температура менша, споживач має право написати скаргу.

Необхідно звернутися до теплопостачальної організації, яка надає послуги. У заяві слід попросити надіслати до квартири спеціальну комісію, щоб заміряти температуру в приміщенні. Ще один варіант – викликати представника ОСББ та двох сусідів, заміряти температуру, скласти акт та відправити його постачальнику послуги.

Якщо прийде представник теплоенерго, після виміру температури він має скласти акт-претензію щодо незадовільної температури у квартирі. Акт має бути у двох примірниках, його підписують члени комісії та власник квартири. Там мають бути зазначені види, показники та строки порушення, прізвище представників виконавця та їхні посади. Якщо раптом члени комісії не захочуть підписувати акт, це можуть зробити щонайменше два сусіди-свідки, і тоді документ вважатиметься дійсним.

Далі акт реєструють у спеціальному журналі, виконавець має розглянути його протягом трьох днів. За цей час виконавець повинен або дати розпорядження про перерахунок платежів, або надати мотивовану відмову. Якщо за три дні споживачеві не надіслали письмову відповідь, то автоматично вважається, що виконавець визнав факт надання неякісної послуги та зобов'язаний здійснити перерахунок.

Яка має бути компенсація. Якщо температура в приміщенні в межах 12-18 градусів, вартість оплати опалення зменшується на 5% за кожен градус менше 18. Якщо температура в кімнаті становить 12 градусів, вартість оплати знижується на 30%. Якщо температура в квартирі нижча за 12 градусів, то взагалі не потрібно платити за опалення.

Зазначимо, що перерахунок за опалення споживач має отримати вже з наступною платіжкою. Якщо виконавець ігнорує споживача, потрібно звернутися до господарського суду.

Нагадаємо, «Слово і діло» писало, які обіцянки політики давали перед стартом опалювального сезону та що з них не вдалося виконати.

У нашому матеріалі також можна прочитати про обіцянки Володимира Зеленського, Кабміну та нардепів щодо субсидій.

Як змінювалася заборгованість українців за комуналку – на інфографіці.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал