«Північний потік-2» не запрацює раніше 2022 року – Держдепартамент США

Читать на русском
Зараз позиція Росії виглядає, як використання газу президентом Росії Володимиром Путіним в якості політичної зброї
Амос Хохштейнkanaldom.tv

Російський газопровід «Північний потік-2» не запрацює раніше березня 2022 року, оскільки Німеччина і Європейська комісія затягнуть з його сертифікацією. Тому якщо Росія має запаси газу для транспортування через ПП-2, вона зобов'язана збільшити поставки в Європу за вже існуючими маршрутами.

Про це повідомляє Reuters з посиланням на старшого радника Державного департаменту США Амоса Хохштейна.

«Ви не можете мати й те й інше» - сказав він, маючи на увазі бажання РФ транзитувати газ саме через ПП-2. Хохштейн додав, що зараз така позиція Росії виглядає саме, як використання газу президентом Росії Володимиром Путіним у якості політичної зброї.

Конгрес США проти «Північного потоку-2»: які обставини грають на руку УкраїніПалата представників США підтримала поправку до проєкту оборонного бюджету, яка може відстрочити запуск Північного потоку-2 або поставити хрест на проєкті. Чому було прийнято це рішення і якими можуть бути наслідки.

«Якщо у Росії дійсно є газ для поставок, а вона вважає за краще не робити цього, і це відбудеться тільки в тому випадку, якщо Європа погодиться з іншими вимогами, які абсолютно не пов'язані» - сказав він.

При цьому, додав Хохштейн, США не змінили свого негативного ставлення до ПП-2. Однак Вашингтон перейшов від спроб протидії будівництву і запуску ПП-2 до нівелювання негативних наслідків, які принесе введення газопроводу в експлуатацію.

Раніше повідомлялося про те, що процес сертифікації російського газопроводу «Північний потік-2» може розтягнутися мінімум на кілька місяців, оскільки крім рішення Німеччини необхідно ще й рішення Європейської комісії.

Також нагадаємо, Україна подала заявку на участь у сертифікації оператора енергетичного проєкту «Північний потік-2» Nord Stream 2 AG. При цьому, НАК «Нафтогаз України» вже подала заперечення до німецького регулятора з цього приводу.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал