Корупція в Укроборонпромі: експосадовцям «Укрінмашу» вчергове продовжили обов'язки

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і задовольнив клопотання прокурора САП про продовження строку дії обов'язків, покладених на підозрюваних.

Вищий антикорупційний суд продовжив до 13 грудня строк дії обов'язків, покладених на колишнього генерального директора державної госпрозрахункової зовнішньоторговельної та інвестиційної фірми «Укрінмаш» Сергія Слюсаренка, якого НАБУ і САП підозрюють у розтраті коштів.

Таке рішення 13 жовтня ухвалив слідчий суддя ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, антикорупційний суд визначив заставу з обов'язками ексгендиректору «Укрінмашу» Слюсаренку. У зв'язку з наближенням дати завершення їхньої дії прокурор САП просив продовжити обов'язки. Вивчивши клопотання, суддя його задовольнив. Так, він продовжив до 13 грудня такі обов'язки Слюсаренка: прибувати за кожною вимогою; повідомляти про зміну свого місця проживання та роботи; утримуватися від спілкування щодо обставин, які стосуються кримінального провадження, з підозрюваними та свідками.

Також антикорупційний суд продовжив обов'язки ще трьох експосадовців фірми «Укрінмаш» – Олександра Дітківського, Дмитра Лобашова та Ігоря Яриновського до 13 і 18 грудня. У них такий самий перелік обов'язків як і в Слюсаренка.

Нагадаємо, за версією слідства, ексзаступник гендиректора «Укрінмашу» Костянтин Чередніченко організував розтрату коштів та службове підроблення в актах приймання-передачі виконаних робіт. Він як топ-посадовець був обізнаний, що департаментами «Укрінмашу» ведуться пошуки компаній для укладання зовнішніх контрактів. У 2014 році у нього з'явився умисел на розтрату коштів підприємства. До свого плану він залучив на той час директора фірми «Укрінмаш» Володимира Омельянчука, його наступника Сергія Слюсаренка, керівників відповідних департаментів фірми та свого знайомого Михайла Буянкова, який був директором та власником офшорної компанії Triangle Group Incorporated.

Саме цю компанію надалі залучили в якості агента для нібито допомоги в пошуку закордонних компаній, які зацікавлені в товарах Шосткинського казенного заводу «Імпульс», експортом яких займалася фірма «Укрінмаш». Як стверджував прокурор САП, фактично встановлено, що компанія Triangle Group Incorporated не виконувала жодних робіт, оскільки фірми-покупці товарів вже давно співпрацюють з «Укрінмашем», але попри це Triangle Group Incorporated отримувала агентські виплати.

Зокрема, фірмі на рахунки в Латвії перерахували в різний час: 28204 євро, 10631 євро, 18287 євро, 28819 євро, 11833 євро і 40748 євро. Загалом, на думку слідства, Чередніченко організував розтрату 3,49 млн грн. Вказані збитки встановлені висновками експертиз Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз ім. Бокаріуса; експертами Служби безпеки України та довідкою Державної аудиторської служби.

Також підозра Чередніченку обґрунтовується відповідями на запити про міжнародну допомогу, які підтверджують, шо компанія Triangle Group Incorporated не виконувала жодних робіт; що директором та власником цього офшору є Михайло Буянков. До того ж, слідство зафіксувало деякі розмови фігурантів справи. На них працівники «Укрінмашу» обговорюють роботу Triangle Group Incorporated і вказують, що це «Костіни друзі» (мається на увазі Чередніченко). Також на НСРД зафіксована розмова Буянкова з абонентом «Ігор», де він називає Чередніченка тривалим партнером у напрямку його роботи та кумом.

13 жовтня 2021 року НАБУ і САП завершили слідство в цій справі.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал