ВАКС знову продовжив обов'язки екскерівництва «Укрінмашу»

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і задовольнив клопотання прокурора САП про продовження строку дії обов'язків, покладених на двох підозрюваних.
Вищий антикорупційний судфото: «Слово і діло»

Вищий антикорупційний суд продовжив до 21 жовтня строк дії обов'язків колишнього генерального директора державної госпрозрахункової зовнішньоторговельної та інвестиційної фірми «Укрінмаш» Володимира Омельянчука і ексзаступника гендиректора фірми Костянтина Чередніченка.

Такі рішення 1 вересня ухвалив слідчий суддя ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, 27 квітня ВАКС визначив заставу ексзаступнику генерального директора «Укрінмашу» Костянтину Чередніченку. Також на нього поклали такі обов'язки: прибувати за кожною вимогою; не відлучатися із Києва без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання та роботи; утримуватися від спілкування щодо обставин, які стосуються кримінального провадження, а також свідками та здати на зберігання закордонні паспорти.

У зв'язку з наближенням дати завершення дії обов'язків прокурор САП просив їх продовжити до 21 жовтня. Вивчивши клопотання, суддя його задовольнив, але прибрав обов'язок не відлучатися із Києва без дозволу.

Також суд продовжив до 21 жовтня строк дії обов'язків Омельянчука, а саме: прибувати за кожною вимогою; повідомляти про зміну свого місця проживання, роботи та утримуватися від спілкування щодо обставин, які стосуються кримінального провадження з іншими підозрюваними та свідками.

Нагадаємо, за версією слідства, Чередніченко організував розтрату коштів та службове підроблення в актах приймання-передачі виконаних робіт. Він як топ-посадовець був обізнаний, що департаментами «Укрінмашу» ведуться пошуки компаній для укладання зовнішніх контрактів. У 2014 році у нього з'явився умисел на розтрату коштів підприємства. До свого плану він залучив на той час директора фірми «Укрінмаш» Володимира Омельянчука, його наступника Сергія Слюсаренка, керівників відповідних департаментів фірми та свого знайомого Михайла Буянкова, який був директором та власником офшорної компанії Triangle Group Incorporated.

Саме цю компанію надалі залучили в якості агента для нібито допомоги в пошуку закордонних компаній, які зацікавлені в товарах Шосткинського казенного заводу «Імпульс», експортом яких займалася фірма «Укрінмаш». Як стверджував прокурор САП, фактично встановлено, що компанія Triangle Group Incorporated не виконувала жодних робіт, оскільки фірми-покупці товарів вже давно співпрацюють з «Укрінмашем», але попри це Triangle Group Incorporated отримувала агентські виплати. Зокрема, фірмі на рахунки в Латвії перерахували в різний час: 28204 євро, 10631 євро, 18287 євро, 28819 євро, 11833 євро і 40748 євро. Загалом, на думку слідства, Чередніченко організував розтрату 3,49 млн грн. Вказані збитки встановлені висновками експертиз Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз ім. Бокаріуса; експертами Служби безпеки України та довідкою Державної аудиторської служби.

Також підозра Чередніченку обґрунтовується відповідями на запити про міжнародну допомогу, які підтверджують, шо компанія Triangle Group Incorporated не виконувала жодних робіт; що директором та власником цього офшору є Михайло Буянков. До того ж, слідство зафіксувало деякі розмови фігурантів справи. На них працівники «Укрінмашу» обговорюють роботу Triangle Group Incorporated і вказують, що це «Костіни друзі» (мається на увазі Чередніченко). Також на НСРД зафіксована розмова Буянкова з абонентом «Ігор», де він називає Чередніченка тривалим партнером у напрямку його роботи та кумом.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: