У Мінфіні озвучили строки отримання чергового траншу від МВФ

Читать на русском
Марченко уточнив, що попри побоювання, що Мінфін не впорається з піковими виплатами у вересні, цей період вдалося пройти «без паніки і без додаткової істерики».

У Мінфіні очікують на отримання траншу від МВФ у розмірі 700 млн доларів до кінця нинішнього року. Також в ці строки мають надійти кошти від Євросоюзу за програмою макрофінансової допомоги.

Про це в інтерв'ю РБК-Україна повідомив міністр фінансів Сергій Марченко.

Мільйони від МВФ і ЄС: скільки грошей Україна отримає від міжнародних партнерів до кінця рокуУкраїна до кінця року повинна отримати другий транш від Міжнародного валютного фонду і макрофінансову допомогу від ЄС.

«Макрофін» від ЄС скоро отримаємо, залишилися технічні деталі. Сподіваюся, що в цьому році отримаємо транш МВФ, і що у нас буде успішний перегляд програми. Все це в якійсь мірі дозволяє нам відчувати себе спокійніше», - зазначив міністр.

Марченко уточнив, що попри побоювання, що Мінфін не впорається з піковими виплатами у вересні, цей період вдалося пройти «без паніки і без додаткової істерики».

Багато в чому, за словами міністра, цьому сприяло і розміщення єврооблігацій, і робота Мінфіну на внутрішньому ринку облігацій, а також отримання 2,7 млрд доларів від МВФ при розподілі SDR (Special Drawing Rights (SDR) або «спеціальні права запозичення» (СПЗ) .

Частину з 2,7 млрд доларів, як уточнив Марченко, вже використовували на погашення облігацій, розміщених під гарантії Казначейства США. Міністр уточнив, що SDR не варто направляти на витрати бюджету, а лише на фінансування.

«Ці гроші за своєю природою - це не доходи. Вони не зароблені економікою України, їх не можна використовувати на витрати. Це джерело фінансування бюджету», - пояснив він.

Нагадаємо, 15 вересня Єврокомісія ухвалила рішення про виділення Україні другого траншу макрофінансової допомоги. Це 600 млн євро.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал