Пункти пропуску на кордоні: скільки виділять коштів на облаштування і де побудують нові

Читать на русском

Кабмін затвердив план заходів з облаштування пріоритетних пунктів пропуску на 2021-2023 роки. Він передбачає реконструкцію, модернізацію і технічне переоснащення понад 20 пунктів пропуску, також ще 12 нових побудують. На все це необхідно майже 9,9 млрд грн. «Слово і діло» пропонує подивитися, які КПП реконструюють і де побудують нові.

Загальний обсяг фінансування програми – 9,9 млрд грн. На будівництво нових пунктів пропуску знадобиться 2,6 млрд грн, на реконструкцію – 1,9 млрд грн, на капітальний ремонт – 61,6 млн грн, на системи сканування – 4,9 млрд грн, на системи індивідуального відеоконтролю – 370 млн грн, на комплекси зважування – 29,4 млн грн.

На кордоні з Польщею Україна планує до 2023 року реконструювати пункт пропуску «Шегині» та «Устилуг». На ПП «Ягодин», «Краковець» та «Рава-Руська» чекає технічне переоснащення і модернізація. Реконструкція «Шегині» буде найбільш витратним проєктом у програмі – планують витратити 531,6 млн грн.

На кордоні з Румунією побудують ПП «Біла Церква», «Дякове» та «Руська». Реконструюють також пункт пропуску «Дяківці» і «Красноїльськ», «Порубне» – модернізують.

На кордоні з Білоруссю з'явиться відразу п'ять нових пунктів пропуску – «Дольськ», «Доманове», «Пулемець», «Піща» і «Вільча». Також модернізують і переобладнують ПП «Нові Яриловичі», «Виступовичі», реконструюють пункт «Сеньківка».

На кордоні з Угорщиною планують побудувати три пункти пропуску – «Дийда», «Дзвінкове», «Косино». Реконструюють в 2021-2023 роках пункти «Лужанка», «Вилок», а «Чоп» модернізують і переоснастять.

На кордоні з Росією до 2022 року повинен з'явитися пункт пропуску «Мілове». Пункт «Просяне» реконструюють, а «Бачівськ» – модернізують.

На кордоні зі Словаччиною тільки на одному пункті пропуску проведуть модернізацію і технічне переоснащення – «Ужгород».

На кордоні з Молдовою побудують новий пункт пропуску «Бронниця». ПП «Мамалига», «Могилів-Подільський», «Рені», «Платонове», «Старокозаче» планують модернізувати.

Нагадаємо, раніше ми писали, що українські політики обіцяють щодо КПВВ на Донбасі.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал