Україна найближчими місяцями отримає 6,5 мільйона доз COVID-вакцин

Читать на русском
Нині у пунктах щеплення у медзакладах, у пунктах масової вакцинації, у мобільних бригад є у наявності близько 9,5 млн доз вакцини.
фото: МОЗ України

Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив на брифінгу у межах Київського саміту перших леді та джентльменів, що Україна отримає близько 6,5 мільйона доз вакцин проти коронавірусу впродовж серпня та вересня 2021 року.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Вакцини продовжують надходити. У серпні будуть ще поставки і у вересні. Мінімум 6,5 мільйона доз вакцини прийде», - сказав Ляшко.

Згідно зі словами міністра, нині у пунктах щеплення у медзакладах, у пунктах масової вакцинації, у мобільних бригад є у наявності близько 9,5 млн доз вакцини.

При цьому, він спрогнозував сплеск захворювань на COVID-19 узимку. Очільник МОЗ наголосив, що в Україні та країнах Євросоюзу динаміка зростання кількості випадків захворювання на COVID-19 відрізняється. Як приклад він навів Нідерланди, де «буквально за три-чотири дні» кількість випадків інфікування з 200-300 зросла до 10 000, протрималася три тижні і пішла на спад.

Морозиво або тюремний строк: як країни мотивують населення вакцинуватисяУ США і Гонконгу серед вакцинованих проводять лотереї, в Росії – роздають морозиво. На Філіппінах за відмову робити щеплення погрожують в'язницею.

«В Україні ми бачимо поступове зростання, і воно відображає ту динаміку, яка була у нас у 2020 році. Тому, якщо дивитися цю динаміку, незважаючи на те, що це й інші штами, ми можемо говорити про більше зростання кількості випадків саме у зимовий період. А оскільки для грипу, грипоподібних захворювань для України більш характерне зростання середина жовтня-листопад та початок грудня, то друга хвиля - це лютий та березень»,- пояснив міністр.

Також, Ляшко наголосив на тому, що систему охорони здоров'я готують до того, щоб вона змогла швидко реагувати на можливий сплеск захворювання на коронавірусну інфекцію. Для цього лікарні першої хвилі забезпечено централізовано киснем, оскільки при лікуванні хворих найбільш затребуваною є саме киснева терапія.

«Тому на це й перенаправлено увагу», - наголосив міністр.

Нагадаємо, що в Україні вже зробили понад 8 млн щеплень від COVID-19.

«Слово і діло» пропонує подивитися, скільки дорослого населення щепили в Україні і які країни є лідерами і аутсайдерами за цим показником.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: