Суд вчергове продовжив обов'язки нардепа Юрченка та його помічника

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і задовольнив клопотання прокурора САП про продовження дії процесуальних обов'язків підозрюваних.
Іван Фіщенко і Олександр Юрченкофото: «Слово і діло»

Вищий антикорупційний суд продовжив до 19 жовтня строк дії обов'язків, покладених на народного депутата Олександра Юрченка та неофіційного помічника Івана Фіщенка, яких САП обвинувачує в одержанні неправомірної вигоди.

Про це «Слово і діло» повідомили в Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі та підтвердили у ВАКС.

«Обвинуваченим продовжили процесуальні обов'язків на 2 місяці», – сказала керівниця відділу комунікацій ВАКС Олеся Чемерис.

У САП повідомили, що обсяг обов'язків залишили тим самим, що і під час попереднього продовження їхнього строку дії.

Таким чином, Юрченку продовжили такі обов'язки: прибувати за першим викликом; повідомляти про зміну свого місця проживання та роботи; утримуватися від спілкування з обвинуваченим Фіщенком та здати на зберігання закордонні паспорти. Водночас його неофіційному помічнику продовжили наступні обов'язки: прибувати за першим викликом; повідомляти про зміну свого місця проживання та роботи; утримуватися від спілкування з Юрченком та здати на зберігання закордонні паспорти.

Нагадаємо, за версією слідства, нардеп Олександр Юрченко у завуальованій формі (плюшки) попросив надати йому через посередника – його помічника Івана Фіщенка неправомірну вигоду у сумі 13 тисяч доларів за внесення пропозицій до проєкту Закону України «Про управління відходами» та у подальшому 200 тис. дол. для підкупу нардепів-членів відповідного комітету за голосування за подані ним пропозиції.

У середині серпня 2020 року правоохоронці зафіксували факт передачі та отримання народним депутатом через посередника першої частини обумовлених коштів. 26-27 серпня 2020 року була запланована передача другої частини коштів. Проте подальше виконання спеціального завдання було зупинене.

Як відомо, ВАКС взяв під варту Юрченка з альтернативою 3 млн грн застави. Пізніше за нього внесли гроші і він вийшов під обов'язки.

Також суд заарештував і неофіційного помічника Фіщенка з альтернативою 1 млн грн застави. Ці гроші за нього внесли і він теж вийшов із СІЗО під обов'язки.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал