Доступні кредити 5-7-9%: у Нацбанку відреагували на пропозицію згорнути програму

Читать на русском
У НБУ вважають, що зараз згортати держпрограму Доступних кредитів недоцільно, потрібно переглянути її критерії.
Богдан Данілішинфото НБУ

У НБУ вважають, що зараз згортати держпрограму «Доступних кредитів» недоцільно. Натомість пропонують переглянути параметри і критерії участі у подібних програмах кредитної підтримки.

Таку позицію озвучив голова ради Нацбанку Богдан Данілішин в коментарі Інтерфакс-Україна.

Іпотека під 7% річних: як отримати, кому видають і на яких умовахЗ березня повинна стартувати програма пільгового іпотечного кредитування. Які умови отримання кредиту, яка сума місячного платежу та вимоги до зарплат позичальників.

У Нацбанку нагадали, що програма «Доступні кредити 5-7-9%» була головним двигуном нарощування кредитування сегменту малого та середнього бізнесу в 2020-2021 роках.

За час дії програми нею скористалися понад 21,5 тис. Підприємств, якими було залучено банківських кредитів на суму близько 57 млрд. Гривень.

«На нашу думку, необхідно продовжити реалізацію заходів із державної підтримки кредитування, як через застосування інструментарію компенсації відсотків, так і шляхом надання кредитних гарантій на портфельній основі. Аналогічні програми продовжують діяти у більшості країн Європейського Союзу, забезпечуючи збереження та підтримку діючого бізнесу», - зазначив Данилишин.

При цьому в НБУ вважають, що потрібно переглянути параметри і критерії участі в державних програмах кредитування. А саме - посилити мету їх інвестиційної спрямованості і підтримку новоствореного бізнесу.

Це вже прописано в рішенні Ради НБУ №29-рд від 13 липня 2021 року.

У ньому рекомендується Кабміну переглянути умови програм «Доступні кредити 5-7-9%» і «Доступна іпотека 7%». Зокрема, зосередитися на їх видачі для фінансування будівництва нового житла і придбання фізичними особами або фізичними особами-підприємцями сельскохозземлі для агровиробництва.

Нагадаємо, на початку серпня Кабмін затвердив умови видачі іпотеки на житло.

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал