Експрезидента Киргизстану звинуватили в організації масових заворушень

Читать на русском
Колишнього президента Киргизстану Алмазбека Атамбаєва звинуватили в організації масових заворушень на площі Ала-Тоо в жовтні 2020 року.
Фото DW

Колишнього президента Киргизстану Алмазбека Атамбаєва звинуватили в організації масових заворушень на площі Ала-Тоо в жовтні 2020 року.

Про це заявив адвокат Замір Жоошев.

«Для реалізації свого злочинного плану Алмазбек Атамбаєв, вступивши в попередню змову з Омурбеком Бабановим, Фарідом Ніязовим, Темірланом Султанбековим, Канатом Сагимбаевим та іншими особами, домовився зібрати натовп людей біля будинку «Медіа Форуму» і в подальшому піти на площу Ала-Тоо з метою захоплення влади ... При цьому знаючи, що на той момент на Старій площі Бішкека зібрався народ з гаслами «люстрації», які були проти приходу осіб колишньої влади і які захищали будинок уряду КР ... Алмазбек Атамбаєв підігрівав у натовпі негативні й агресивні настрої, що призвело до масових бійок на площі Ала-Тоо з групою людей, які зібралася біля будинку уряду КР, і спричинило масові заворушення із застосуванням вогнепальної зброї, каміння, уламків тротуарної плитки та інших підручних предметів», – йдеться в повідомленні про підозру.

Зазначають, що стосовно Атамбаєва порушено кілька кримінальних справ, у тому числі щодо заворушень у селі Кой-Таш 7-8 серпня 2019 року, фактів корупції та легалізації злочинних доходів. Нещодавно його звинуватили в незаконній видачі паспортів громадянам Туреччини.

Нагадаємо, кортеж президента Киргизстану Садиров Жапарова 4 червня потрапив у смертельну аварію в районі озера Іссик-Куль. У результаті ДТП постраждали шестеро людей, одна людина загинула.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: