ВАКС зменшив заставу експрокурора та колишньої судді з Сєвєродонецька

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і задовольнив частково клопотання обвинувачених про зміну запобіжного заходу.
Вищий антикорупційний судфото: «Слово і діло»

Вищий антикорупційний суд зменшив заставу колишнього заступника прокурора Сєвєродонецька Луганської області Костянтина Пивоварова та місцевої екссудді Олени Горбатенко, яких Спеціалізована антикорупційна прокуратура обвинувачує в одержанні неправомірної вигоди і зловживанні впливом.

Таке рішення 9 липня ухвалила колегія суддів ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

«Клопотання захисника обвинуваченого (Костянтина Пивоварова – ред.) адвоката Мільгевської Я.В. про зміну запобіжного заходу – задовольнити частково. Клопотання обвинуваченої (Олени Горбатенко – ред.) про зміну запобіжного заходу – задовольнити частково», – йдеться в рішенні.

Так, колегія суддів ВАКС зменшили заставу обвинуваченого Пивоварова з 688 тисяч гривень до 340 500 грн. Також суд зменшив заставу Горбатенко з 689 тис. грн до 340 500 грн.

За версією слідства, наприкінці липня 2015 року адвокат Чернобай звернувся до заступника прокурора міста Сєвєродонецька Костянтина Пивоварова щодо призначення його двом підзахисним покарання, не пов'язаного з призначенням реальної міри покарання у виді позбавлення волі та неоскарження такого вироку. За даними слідства, 22 жовтня 2015 року прокурор Пивоваров одержав від Чернобая неправомірну вигоду у вигляді грошових коштів у розмірі 5000 доларів для себе та судді Сєвєродонецького міського суду Олени Горбатенко. Також прокурор обумовив з адвокатом, що решту грошових коштів у розмірі 1000 доларів потрібно буде передати після набуття чинності вироком.

Ще в липні 2016 року Білокуракинський районний суд Луганської області затвердив угоду про визнання винуватості між прокурором САП і обвинуваченим Чернобаєм. Йому призначили покарання у вигляді 25500 грн штрафу. Пізніше через згадування у тексті прізвищ прокурора Пивоварова та судді Горбатенко вони спробували оскаржити цю угоду, але апеляційний суд Луганщини скаргу повертав через те, що її подала особа, яка не має на це права.

Втім вони подали на таке рішення касаційну скаргу, яку задовольнили і судді Верховного суду призначили новий розгляд в апеляційній інстанції. 2 квітня 2018 року апеляційний суд Луганщини скарги прокурора Пивоварова та судді Горбатенко задовольнив частково і виключив їх згадки у вироку адвокату Чернобаю, а сам вирок залишив чинним. Після передачі справи прокурора Пивоварова та судді Горбатенко до Вищого антикорупційного суду вони спробували знову оскаржити вирок адвокату Чернобаю. 17 березня 2020 року апеляційна палата ВАКС задовольнила скаргу частково і скасувала вирок, направивши справу для розгляду у загальному порядку.

12 червня ВАКС знову затвердив угоду між прокурором САП і адвокатом Чернобаєм, та знову його оштрафував на 25500 грн. Втім 7 жовтня апеляційна палата знову скасувала цей вирок, оскільки ВАКС мав розглядати справу у загальному порядку, а не шляхом затвердження угоди. Вже 29 жовтня обвинувачений Чернобай подав клопотання про звільнення його від відповідальності у зв'язку закінченням строків давності. Судді клопотання задовольнили.

Справу стосовно прокурора Пивоварова та судді Горбатенко наразі розглядають у ВАКС. 12 жовтня 2020 року задовольнили заяву про відвід двом суддям із колегії. Їх мали замінити.

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал