Верховний суд відклав розгляд касації на вирок адвокату

Читать на русском
Верховний суд відклав розгляд скарги на вирок луганському адвокату у справі незаконного впливу на прокурора та суддю.

Верховний суд відклав на 4 квітня розгляд скарги на рішення апеляційного суду про виключення з вироку адвокату Сергію Чернобаю прізвищ прокурора та судді.

Таке рішення 21 березня ухвалила колегія суддів Касаційного кримінального суду, повідомляє «Слово і Діло».

Як відомо, адвокат Чернобай, який здійснював захист двох підозрюваних, повідомив їм про те, що він міг би домовитися із працівниками прокуратури міста Сєвєродонецька Луганської області щодо можливості застосування покарання, що не передбачає реального позбавлення волі. При цьому адвокат уточнив, що вартість вирішення такого питання становитиме не менше 5000 доларів, а його послуги будуть коштувати ще 5000 гривень. Наприкінці липня 2015 року адвокат звернувся до заступника прокурора міста Сєвєродонецька щодо призначення такого покарання та не оскарження вироку в апеляційному порядку.

За версією слідства, 22 жовтня 2015 року заступник прокурора ймовірно одержав від Чернобая частину грошових коштів у розмірі $5 тис. для себе та судді, яка повинна була винести судове рішення, при цьому обумовив, що ще $1000 потрібно буде передати після набрання вироком законної сили. У підготовчому судовому засіданні в розпорядження суду поступила угода про визнання винуватості, укладена між обвинуваченим та прокурором САП, яку вони повністю підтримали та просили її затвердити. Захисник також висловила думку щодо доцільності затвердження угоди. Так, суд оштрафував Чернобая на 25 500 грн.

Водночас заступник прокурора міста Сєвєродонецька та суддя, які ніби-то отримували неправомірну вигоду, подали апеляційні скарги на вказаний вирок, оскільки, на їхню думку, у цьому рішенні суд першої інстанції визнав установленим факт одержання ними неправомірної вигоди, хоч і не зазначив їхні прізвища безпосередньо у вироку. Апеляційний суд скаргу задовольнив та прибрав їх прізвища з мотивувальної частини вироку. Однак суддя знову подала касацію, оскільки у вироці вказана її посада, а вона єдина хто має таку посаду.

Нагадаємо, суд не змінив вирок Віктору Януковичу. Раніше суддя, який виніс йому вирок, заявив про погрози.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися: