У Мінсоцполітики розповіли, кого переведуть на обов'язкову накопичувальну пенсію

Читать на русском
Міністр соціальної політики Марина Лазебна розповіла, які категорії українців обов'язково будуть переведені на накопичувальну пенсію.

Другий рівень пенсійної системи буде обов'язковим, але не для всіх.

Міністр соціальної політики Марина Лазебна розповіла, які категорії українців обов'язково будуть переведені на накопичувальну пенсію, пишуть «Українські новини».

«Що таке обов'язкова накопичувальна пенсійна система? Всі офіційно працевлаштовані люди - застраховані особи - будуть учасниками цієї системи, тобто вони матимуть свої пенсійні накопичувальні рахунки, куди будуть відраховуватися кошти з їхньої зарплати», - сказала міністр.

Міністерство, за словами Лазебної, пропонувало дозволити особам старшим за 50 років самостійно вирішувати, чи переходити на накопичувальну систему, але поки що ця пропозиція залишається неврахованою.

Як за два роки змінилося фінансове становище українцівБільше половини українців відчули погіршення свого матеріального становища за два роки. Детальніше – на інфографіці.

«За пропозицією нашого міністерства включили до участі в накопичувальній системі людей, які виконують важливі соціальні функції та отримують у зв'язку із цим різні види допомоги та грошового забезпечення від держави (особи в декреті або ті, хто доглядають за непрацездатними родичами, вихователі дитячих будинків сімейного типу, тощо)», - зазначила вона.

Міністр пояснила, що ці особи мають низькі доходи і, як наслідок, низькі пенсії із солідарної системи, тому їх переведуть на накопичувальну систему.

«ФОПи, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, члени фермерського господарства братимуть участь на добровільних засадах», - сказала Лазебная.

Раніше в Мінсоцполітики спрогнозували, коли підвищать мінімальну пенсію до 3,5 тисяч гривень.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: