ВАКС продовжив обов'язки обвинуваченого у «газовій справі»

Читать на русском
Антикорупційний суд розглянув і задовольнив клопотання прокурора САП про продовження дії обов`язків, покладених на обвинуваченого.
Вищий антикорупційний суд

Вищий антикорупційний суд продовжив до 6 вересня строк дії обов'язків, покладених на колишнього директора приватної компанії ТОВ «Надра Геоцентр» Сергія Свіченка, якого Спеціалізована антикорупційна прокуратура обвинувачує в причетності до «газової справи» колишнього народного депутата Олександра Онищенка.

Таке рішення 5 липня ухвалила колегія суддів ВАКС, повідомляє «Слово і діло».

Як відомо, екскерівник ТОВ «Надра Геоцентр» повернувся з Росії до України, де його затримала Державна прикордонна служба. Антикорупційний суд узяв його під варту з альтернативою 1,75 млн грн застави. Пізніше суд зменшив йому заставу до 851 250 грн і за Свіченка внесли заставу. Він вийшов із СІЗО під обов'язки.

У зв'язку з наближенням дати завершення дії обов'язків прокурор САП просив їх продовжити. Вивчивши клопотання, суд його задовольнив і продовжив дію таких обов'язків: прибувати до суду за першою вимогою; не відлучатися із населеного пункту, в якому він проживає чи перебуває, без дозволу суду; повідомляти суд про зміну свого місця проживання та/або роботи; утримуватися від спілкування з визначеними особами; здати на зберігання закордонні паспорти і носити електронний браслет.

За версією слідства, Свіченко, як директор ТОВ «Надра Геоцентр», брав участь у злочинній організації Онищенка. Зокрема, він подавав заявки на підконтрольні злочинному угрупуванню екснардепа товарні біржі із зазначенням початкової заниженої ціни природного газу, видобутого в межах спільної діяльності ТОВ «Надра Геоцентр», ТОВ «Карпатнадраінвест» та ТОВ «Фірма «ХАС» з ПАТ «Укргазвидобування». На сьогодні встановлений розмір збитків від цієї схеми становить понад 740 млн грн.

Нагадаємо, екскерівника ТОВ «Надра Геоцентр» вперше затримали 28 червня 2016 року о 22:00 на території Сумської області при спробі перетину українсько-російського кордону. У лютому 2017 року після закінчення дії домашнього арешту та подачі клопотання про новий запобіжний захід Свіченко зник.

23 лютого 2017 року колишній очільник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький повідомив, що підозрюваний у «газовій справі» Онищенка втік до Росії.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: