Опублікували середній розмір субсидій за травень-червень

Читать на русском
Субсидія за травень-червень становить близько 290 грн. Сума встановлена, враховуючи, що вартість одержуваних ЖКГ в неопалювальний період зменшується через відсутність опалення.
Фото з відкритих джерел.

Найближчим часом громадяни отримають належні їм суми житлової субсидії за травень-червень поточного року у повному обсязі. Середній розмір субсидії за ці місяці становить близько 290 гривень на домогосподарство в місяць.

Сума встановлена, враховуючи, що вартість отримуваних житлово-комунальних послуг в неопалювальний період зменшується через відсутність послуги опалення, пояснили у Мінсоцполітики.

Субсидії в Україні: як змінилися правила призначення і скільки коштів виділяла державаЯкі нові правила отримання субсидій діють в Україні з 1 травня 2021 року – на інфографіці.

Також у міністерстві нагадали, що відповідно до прийнятого урядом рішення перепризначення субсидії на наступний рік тим домогосподарствам, які її одержували в опалювальному періоді 2020-2021 років, здійснюється автоматично (без звернення громадян) з урахуванням даних Мінфіну за результатами верифікації даних на відповідність умовам надання субсидії.

Виключення становить близько 15% одержувачів, яким для отримання субсидії на наступний період необхідно подати новий пакет документів, зокрема це домогосподарства, яким житлова субсидія:

  • надавалася у грошовій безготівковій формі;
  • була призначена за фактичним місцем проживання осіб (орендарі житлових приміщень; внутрішньо переміщені особи);
  • була призначена без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні, які не проживають за місцем реєстрації.

Нагадаємо, Кабінет міністрів вирішив провести автоматичне перепризначення субсидій на наступний опалювальний сезон для 2,5 млн домогосподарств. Решта 460 тисяч будуть подавати декларації.

«Слово і діло» пропонує подивитися, який порядок нарахування компенсації діє з 1 травня, а також скільки коштів держава виділяла на субсидії з 2014 року.

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал