Батькам офіційно дозволено брати гроші замість «пакету малюка»

Читать на русском
При цьому використовувати компенсацію можна тільки в магазинах, список яких затверджений Міністерством соціальної політики
Ілюстративне фотоФото УНІАН

З 1 липня в Україні офіційно затвердили можливість брати або «пакет малюка» - матеріальну допомогу держави для новонароджених, або задовольнятися компенсацією в розмірі трьох прожиткових мінімумів для дітей до 6 років.

Про це повідомляє UBR.

Видання зазначає, що це фактично «вибори без вибору», оскільки тендерні закупівлі «пакетів малюка» досі не відбулися. А грошову компенсацію прямо в пологовому будинку отримати не вийде, позаяк для її оформлення потрібно пройти багато етапів:

Як в Україні хочуть збільшити виплату при народженні дитини та яку допомогу ще можна отриматиНа скільки в Україні хочуть збільшити допомогу при народженні дитини і які ще виплати можна отримати на дитину.

  • відкрити спеціальну картку у відділенні «Приватбанку». Причому банк може відмовити, якщо є кредити або борги;
  • звернутися до центру соціального захисту за місцем проживання з набором документів, куди входить паспорт, ідентифікаційний код, свідоцтво про народження дитини, довідка з пологового будинку про неотримання «пакету малюка» та заява.
  • дочекатися верифікації заяви, яка займе 1-2 місяці;
  • у разі успіху отримати кошти на карту.

При цьому використовувати компенсацію можна тільки в магазинах, список яких затверджений Міністерством соціальної політики. А в Рахунковій палаті неодноразово заявляли, що цієї компенсації недостатньо для придбання набору з «пакету малюка» в роздріб, оскільки він обійдеться в суму близько 9 тисяч гривень.

Нагадаємо, в Україні відновили закупівлі «пакетів малюка» через Prozorrо. Рада прийняла цей закон на позачерговому засіданні наприкінці березня. 14 квітня він ступив в силу.

Також повідомлялося, що в Україні з січня 2022 року виплати при народженні дитини збільшаться до 50 тисяч гривень.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: