У Мінсоцполітики роз'яснили, як отримати «пакет малюка»

Читать на русском
У Міністерстві соціальної політики надали роз'яснення, як отримати компенсацію «пакета малюка» у вигляді коштів. Одержувачам слід звернутися до ПриватБанку.
Фото з відкритих джерел

У Міністерстві соціальної політики надали роз'яснення, як отримати компенсацію «пакета малюка» у вигляді коштів. Одержувачам слід звернутися до ПриватБанку.

Про це повідомляє пресслужба міністерства на своїй сторінці в Facebook.

Зазначено, що одержувач - це батьки, у яких народилася дитина, а в разі відсутності матері/батька - патронатні вихователі, опікуни новонародженої дитини (за умови неотримання пакету малюка в натуральному вигляді).

Так, одержувач звертається до ПриватБанку, укладає із ним договір і відкриває рахунок зі спеціальним режимом використання. Після цього він отримує спеціальну соціальну карту.

Відзначається, що батьки/опікуни протягом 12 місяців з дати народження дитини мають звернутися до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем проживання/перебування із заявою та пакетом документів.

Бебі-бокси грошима: чому перестали видавати «пакет малюка» та куди звертатись по компенсаціюПілотний проєкт з видачею породіллям бебі-боксів у пологовому будинку поставлено на паузу. Тим, хто не отримав подарунку до народження дитини, обіцяють видавати по 5 тисяч гривень.

Заява та пакет документів можна подати в електронному вигляді. До пакету входить:

  • копія свідоцтва про народження дитини,

  • копія дозволу на проживання/посвідчення біженця/довідки про звернення за захистом в Україні/посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту (для іноземців та осіб без громадянства),

  • копія документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків,

  • копія рішення про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною),

  • копія рішення про влаштування дитини в сім'ю патронатного вихователя (для патронатного вихователя),

  • довідка з пологового будинку про неотримання одноразової натуральної допомоги «пакет малюка» (в разі народження дитини в пологовому будинку у 2020 році).

Одержувач самостійно витрачає їх протягом року в певних закладах торгівлі або через інтернет-магазини для придбання дитячих товарів - засобів догляду за дітьми та дитячих засобів гігієни, в тому числі підгузок, серветок, дитячого одягу і взуття, дитячого харчування, дитячого посуду, дитячих іграшок, текстилю для дітей, в тому числі рушників, ковдр; а також товарів для породіллі.

Нагадаємо, замість «пакету малюка» Кабмін виплачуватиме по 5 тисяч гривень на одного новонародженого. Однак, ці гроші можна буде використовувати тільки на придбання товарів для малюка.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у VIBER

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал