У Мінсоцполітики пообіцяли збільшити суму допомоги при народженні дитини

Читать на русском
Одна з найважливіших змін - це те, що державна допомога при народженні дитини буде щороку індексуватися.
Ілюстративне фотоВідкрите джерело

Міністерство соціальної політики України близько місяця тому подало до Верховної Ради законопроєкт, яким передбачається збільшення суми матеріальної допомоги батькам при народженні дитини. Зараз ця допомога становить близько 41 тисячі гривень, а збільшити її хочуть до 50 тис.грн.

Про це повідомила міністр соціальної політики Марина Лазебна в інтерв'ю Радіо Свобода.

«Ми внесли законопроєкт перед 1 червня. Несправедливість обурює. І хоч трішечки треба допомагати людям. Ще у 2014-му або у 2015 році зафіксували допомогу при народженні дитини трохи більше ніж 41 тисяча гривень. Вона не індексується, не переглядається», - сказала вона.

Одна з найважливіших змін - це те, що державна допомога при народженні дитини буде щороку індексуватися.

Скільки дітей перебувало у будинках дитини останні 6 роківУ будинках дитини в Україні станом на кінець 2020 року перебувало 1,4 тисячі дітей. Детальніше – на інфографіці.

«Ми прийняли таке рішення, що, перше, вона вже повинна бути 50 тисяч гривень при народженні дитини. 25% видається відразу, а все інше – частинами. Але індексується щорічно», - сказала Лазебна.

Якщо парламент схвалить законопроєкт, вже з січня 2022 року українцям виплачуватимуть збільшену суму допомоги при народженні дитини.

Зараз при народженні дитини держава виплачує до досягнення нею трьох років 41,28 тис.грн. Одноразово на руки мати отримує 10,32 тис.грн, сума, що залишилася виплачується з розрахунку 860 грн на місяць протягом трьох років.

Нагадаємо, що ще 26 травня Кабінет міністрів схвалив проєкт закону «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» про розмір допомоги при народженні дитини. Виплата зросте з 1 січня 2022 року. Також буде проводитися щорічна компенсація.

Регулярную подборку актуальной проверенной информации от «Слово и дело» читайте в телеграм-канале Pics&Maps

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: