Зеленський затвердив санкції проти Фукса і Фірташа

Читать на русском
Президент Володимир Зеленський затвердив рішення РНБО про запровадження персональних санкцій проти бізнесменів Дмитра Фірташа і Павла Фукса.
Володимир Зеленськийpresident.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський своїм указом ввів у дію рішення РНБО про впровадження персональних санкцій проти бізнесменів Дмитра Фірташа, Павла Фукса і ще понад 500 фізичних осіб.

Про це повідомила пресслужба ОПУ.

Засідання РНБО: які рішення ухвалювали і як вони реалізуютьсяПроти кого і коли вирішила ввести санкції Рада нацбезпеки і оборони, і як реалізуються рішення.

Відповідний указ №266 від 24 червня опубліковано на сайті президента. Він набуває чинності з дня його оприлюднення.

Всього за поданням СБУ санкції запроваджено проти 538 фізичних та 540 юридичних осіб.

У пакеті санкцій проти Фукса і Фірташа - блокування активів, обмеження торгових операцій, повне припинення транзиту ресурсів, польотів і перевезень територією України, запобігання виведенню капіталів за межі України, призупинення виконання економічних і фінансових зобов'язань, анулювання або призупинення дії спеціальних дозволів на користування надрами.

Крім того, застосовується заборона участі у приватизації та оренди державного майна, повна заборона заходу іноземних невійськових суден і військових кораблів до територіального моря України, заборона видачі дозволів і ліцензій Національного банку України, припинення видачі дозволів і ліцензій на ввезення до Україну або вивезення з України валютних цінностей і обмеження видачі готівки за платіжними картками, заборона передачі технологій, прав на об'єкти інтелектуальної власності та інші санкції будуть відповідати принципам їх застосування, встановленим законом України «Про санкції».

Також рішенням РНБО Фукс і Фірташ позбавляються державних нагород України.

Санкції вводяться терміном на три роки.

Також Зеленський впровадив безстрокові санкції проти гендиректора держкорпорації «Ростех», голови ради директорів корпорації ВСМПО-АВІСМА Сергія Чемезова.

Крім того, президент продовжив персональні і економічні санкції проти 312 фізичних та 103 юридичних осіб, список яких був наданий Кабміном.

Серед інших в ньому - генеральний директор російського Першого каналу Костянтин Ернст, головний редактор телеканалу Russia Today Маргарита Симоньян, а також ряд інших російських журналістів і політичних діячів, які відкрито підтримують окупацію Криму і частини Донбасу.

Нагадаємо, сьогодні Зеленський затвердив санкції проти 55 російських банків.

РНБО впровадила санкції проти Фукса і Фірташа на засіданні 18 червня.

Найкращі інфографіки від аналітиків «Слово і діло» щодня без зайвого тексту – у телеграм-каналі Pics&Maps


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал